Czy wiesz, że w Australii Mikołaj vel Gwiazdor przybywa z prezentami na desce surfingowej, w zaprzęgu ma delfiny, a ubrany jest w koszulkę, shorty i klapki? Jeśli nie, to znaczy, że koniecznie musisz wziąć udział w VI Dniach Australii, które w kwietniu odbędą się w Rzeszowie. 

– Australia to kraj niezliczonych możliwości, piękna krajobrazu, wyjątkowych miejsc i ciekawych ludzi – podkreśla firma Albion House, która organizuje VI Dni Australii w Polsce. Celem festiwalu jest propagowanie wiedzy na temat najmniejszego kontynentu na świecie oraz pomoc tym, którzy chcieliby wyjechać do Australii.

Organizatorzy VI Dni Australii, której w Polsce wielkim miłośnikiem jest m.in. dziennikarz muzyczny Marek Niedźwiedzki, zaplanowali w tym roku warsztaty poświęcone m.in. grze na didgeridoo oraz wyjazdom do Australii. Będą również trzy podróżnicze slajdowiska, wystawy fotografii i artefaktów oraz spotkania z wyjątkowymi gośćmi.

A to wszystko po to, żeby pokazać jak bardzo atrakcyjnym kontynentem jest Australia, która Polakom wydaje się niedostępna. Aby przekonać do niej naszych rodaków organizatorzy co roku wybierają kilka polskich miast, do których przyjeżdżają z „kangurowymi niespodziankami”.

W tym roku podczas VI Dni Australii organizatorzy zawitają do 10 polskich miast, wśród których będzie również Rzeszów. Do stolicy Podkarpacia festiwal promujący krainę Ozz, jak mówią o Australii jej mieszkańcy, dotrze 5 kwietnia.

Początek rzeszowskiego dnia z kangurem zaplanowany został na godz. 11:00 w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania (ul. Sucharskiego 2). Uczestnicy będą mogli wziąć udział  m.in. w warsztatach gry na didgeridoo oraz prelekcjach podróżników, którzy zwiedzili Australię wzdłuż i w szerz. Na zakończenie pierwszej części wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody.

Wieczorne australijskie doznania będzie można kontynuować w klubie Vinyl (al. Piłsudskiego 31) od godz. 19:00. Tam również nie zabraknie warsztatów i opowieści egzotycznej treści.

Wśród zaproszonych gości będą m.in. Paweł i Karolina Wida – małżeństwo podróżników, które razem pracuje w firmie  Albion House oraz Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik, którzy wspólnie prowadzą podróżniczego bloga Los Wiaheros. Na zakończenie będzie można zadawać pytania zaproszonym gościom.

Wstęp na całą imprezę jest bezpłatny.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

PROGRAM VI DNIA AUSTRALII W RZESZOWIE

Wyższa Szkoła Zarządzania i Informatyki

– 11:00 – powitanie zaproszonych gości i uczestników

– 11:05 – „Didgeridoo by MAGO” oraz warsztaty gry na instrumencie

– 11:45 – „Wzdłuż australijskich bezdroży w domu na kółkach” – prezentacja podróżników Karoliny i Pawła Wida

– 12:30 – warsztaty „Should I stay or should I go 2 Australia?”. Poprowadzi Paweł Wida

–  13:00 – „Oczami polskiego studenta w Australii. Jak jest naprawdę?!”

– 13:20 – „Los Wiaheros – Australia w 3D”- relacja Alicji Rapsiewicz i Andrzeja Budnika

–  14:20 – losowanie nagród dla publiczności

Klub Vinyl

– 19:00 – powitanie na VI Dnia Australii – extended version

– 19:05 – „Studenta opowieści o podróży do Australii lądem”. Opowiada Karolina Sypniewska-Wida

– 19:45 – warsztaty „ Should I stay or should I go 2 Australia?!”. Prowadzi Paweł Wida

– 20:30 – ciekawostki, pytania, zakończenie

Reklama