VII edycja „Piosenki w Meloniku”. W jury Janowski, Szcześniak, Zagrobelny, Ścibor

Reklama

Do 2 stycznia trwają zgłoszenia utalentowanych wokalistów z całej Polski do udziału w VII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, który 10 lutego 2017 r. odbędzie się w Rzeszowie.

 

Organizatorem Festiwalu jest Rzeszowski Dom Kultury. Po raz pierwszy „Piosenka w Meloniku” ma zasięg ogólnopolski. To jedyny w południowo-wschodniej części Polski konkurs wokalny, poświęcony w całości tematyce aktorskiej, filmowej i musicalowej.

W ciągu sześciu lat istnienia Festiwalu, wzięło w nim udział ponad 500 wokalistów z blisko 100 polskich miast. Ich sceniczne prezentacje były oceniane przez znanych i cenionych artystów, takich jak Katarzyna Groniec, Renata Przemyk, Robert Janowski, Olga Bończyk, Dariusz Kordek, Magdalena Steczkowska, czy Robert Rozmus.

– VII edycja Festiwalu będzie pierwszą o zasięgu ogólnopolskim, dając tym samym możliwość zgłoszenia utalentowanym wokalistom z całej Polski – poinformował Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury.

Uczestników oceni czteroosobowe jury w składzie: Robert Janowski (piosenkarz, aktor, prezenter telewizyjny), Mieczysław Szcześniak (piosenkarz, kompozytor, autor tekstów), Łukasz Zagrobelny (wokalista) oraz Jacek Ścibor (tenor, doktor sztuki wokalnej).

Wokaliści zawalczą o nagrodę Grand Prix w wysokości 2000 zł oraz nagrody przyznawane
w trzech kategoriach wiekowych Festiwalu.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Piosenka w Meloniku” odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Rzeszowa, marszałka podkarpackiego oraz wojewody podkarpackiego. Partnerami są Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Kino Zorza oraz partner logistyczny Festiwalu – firma Car-Rental.pl.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 2 stycznia 2017 roku. Festiwal odbędzie się 10 lutego na Wydziale Muzyki UR.

Szczegóły dotyczące udziału w Festiwalu „Piosenka w Meloniku” zawarte są w regulaminie dostępnym do pobrania na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

Festiwalowi patronuje Rzeszów News.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama