Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Interaktywne pokazy i eksperymenty z fizyki, a także prezentacje projektów studenckich kół naukowych – to tylko część atrakcji siódmej edycji Nocnych Spotkań z Nauką, które odbędą się 13 października na Politechnice Rzeszowskiej.

VII Nocne Spotkania z Nauką odbędą się na terenie miasteczka akademickiego PRz. Impreza wystartuje o godz. 17:00. Przyjść może każdy, wstęp jest bezpłatny. 

W programie „Nocnych Spotkań z Nauką” i tegorocznej Nocy Odkrywców jest m.in. nocne zwiedzanie laboratoriów Politechniki Rzeszowskiej. To jedyna okazja, aby wejść do pomieszczeń, na co dzień otwartych jedynie dla naukowców z PRz i studentów.

Dowiecie się np. jak wygląda praca w takim laboratorium, na czym polegają doświadczenia, co jest przedmiotem badań. Nic tak nie zachęci do odkrywania, jak widowiskowe pokazy z chemii. – Będzie kolorowo, zaskakująco i wybuchowo – zapowiadają organizatorzy. 

Studenci z kół naukowych PRz rozbudzą w najmłodszych chęć do eksperymentowania i poznawania nauki. Tego, co zobaczycie na pokazach, samodzielnie nie wykonacie na lekcjach. Zaplanowano też interaktywne pokazy i eksperymenty z fizyki. 

Studenckie koła naukowe zaprezentują bolidy, łaziki marsjańskie, przygodę na lądzie i w powietrzu przeżyjecie dzięki symulatorom lotu i pojazdom drogowym. Nie zabraknie też najnowszej technologii: robotów i maszyn szybkiego prototypowania.

Experymentarium 3Z – Zobacz! Zbuduj! Zademonstruj! – przygotowało politechniczne warsztaty dla młodszych odkrywców. Będzie można odkryć różne oblicza elektryczności. Prąd w roli głównej zobaczycie na spektaklu „Teatr wysokich napięć”. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Jeden z największych w swojej klasie transformator Tesli wytworzy widowiskowe wyładowania elektryczne długości kilkudziesięciu centymetrów w rytm muzyki – zapowiada Marlena Proszak z firmy Polimedia, współorganizatora „Nocnych Spotkań z Nauką”. 

Zdjęcie: materiały prasowe

Wystawa astrofotografii „Wschód gwiazd na południku 22°E”  zabierze was w podróż w Kosmos. Rakietą kosmiczną jest teleskop i aparat. Odwiedzicie galaktyki odległe o miliony, a nawet miliardy lat świetlnych. 

Oprócz wielkoformatowych zdjęć, będzie można osobiście poznać tajniki astrofotografii i na własne oczy zobaczyć, jak takie zdjęcia się tworzy.

Wstęp na część wydarzeń „Nocnych Spotkań z Nauką” jest możliwy po wcześniejszej rejestracji, jak choćby na wykład „Sztuka fizyki – Fizyka sztuki” w wykonaniu duetu Radiolatorium: Małgorzaty Wilczak i Pawła Pasterza.

Szczegóły wydarzenia możecie śledzić na stronie: www.nocnespotkania.prz.edu.pl.

Zdjęcie: materiały prasowe

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama