Reklama

Ponad 1300 psów, 183 ras z 16 krajów będzie można zobaczyć podczas VIII Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Rzeszowie. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend (23-24 maja) w hali Podpromie.

Wystawę psów organizuje rzeszowski oddział Związku Kynologicznego w Polsce. Zgłoszono ponad 1300 psów, 183 ras z 16 krajów, 1000 wystawców. Przyjadą psy z całej Polski, a także z Czech, Ukrainy, Słowacji, Danii, Estonii, Rosji, Finlandii, Szwecji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Słowenii, Białorusi.

W sobotę (23 maja) zaprezentują się psy z pięciu grup FCI /II, III, IV, V, VII/, natomiast w niedzielę (24 maja) zobaczymy psy z pozostałych pięciu grup FCI /I, VI, VIII, IX, X/.

Będą rzadkie rasy

Najwięcej zgłoszono: owczarków niemieckich krótkowłosych i długowłosych, golden retrieverów, gończych polskich, buldogów francuskich, berneńskich psów pasterskich, cane corso Italiano, czarnych terierów rosyjskich, jack russel terierów, mopsów, mastiffów tybetańskich, cavalier king charles spanieli, shih-tzu.

Z rzadkich ras zobaczymy: anatoliana, barbeta, brabantczyka, elkhunda szarego, kooikerhondje, lagotto romagnolo, pinczera małpiego, łajkę zachodniosyberyjską i american toy fox teriera – rasy jeszcze nie uznanej przez Międzynarodową Federację Kynologiczną.

Nie zabraknie przedstawicieli naszych pięciu rodzimych ras polskich: polskiego owczarka podhalańskiego, polskiego owczarka nizinnego, charta polskiego, ogara polskiego i gończego polskiego. Dla nich puchary ufundował prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Puchary dla najpiękniejszych psów wystawy ufundował także marszałek podkarpacki Władysław Ortyl.

Ciekawe pokazy

Psy od godz. 10:00, w sobotę i w niedzielę, będą oceniane na 16 ringach eksterieru przez sędziów zaproszonych z całej Polski, a także z Czech, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Szwecji, Bułgarii, Niemiec i Serbii.

Na ringu honorowym, w sobotę i w niedzielę, od godz. 12:30 rozpoczną się ciekawe pokazy: tor przeszkód agility, taniec i zabawy z psem, frisbee, pokaz obrony sportowej oraz finał konkursu Młody Prezenter. W niedzielę Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT zaprezentuje swoje psy ratownicze.

O godz. 15:00 rozpoczynać się będą konkurencje finałowe, a wyboru najpiękniejszego psa VIII Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych – BEST IN SHOW Rzeszów 2015 – w niedzielę, dokona Janusz Opara, międzynarodowy sędzia kynologiczny.

Na teren hali będą wpuszczane tylko psy zgłoszone na wystawę i ujęte w katalogu. Organizatorzy proszą odwiedzających wystawę, aby swoje psy zostawili w domu. Wstęp na imprezę jest płatny. Ceny biletów: 10 zł (normalne) i 5 zł (ulgowe).

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama