Zdjęcie: Materiały prasowe Teatru im. W. Siemaszkowej
Reklama

W programie poezja m.in. Stanisława Dłuskiego i Krystyny Lenkowskiej. Wiersze przeczytają aktorzy „Siemaszki”: Małgorzata Machowska i Robert Chodur.

Coroczne spotkanie poetów i poetek z podkarpacką publicznością w ramach „Najazdu Awangardy na Rzeszów” jest stałym elementem życia kulturalnego miasta i Teatru im. W. Siemaszkowej. W ten szczególny wieczór w roku zaproszeni goście pochylają się nad twórczością lokalnych poetów a zgromadzeni w pełni wsłuchują się w słowo.

Stając oko w oko z ludźmi pióra, zadajemy sobie pytania: Co mają nam do powiedzenia wrażliwcy? Skąd czerpią inspirację? W jakich słowach udaje im się opisać dzisiejszą, niekiedy bardzo trudną rzeczywistość? Wśród nich są twórcy doceniani i nagradzani, ale również debiutanci, dla których to wydarzenie bywa niekiedy pierwszą interakcją z szerszym gronem odbiorców.

Tegoroczna, ósma już edycja „Najazdu Awangardy na Rzeszów” odbędzie się we wtorek (27 października) o godz. 19:00 w „Siemaszce”. Wydarzenie organizowane jest
w ramach Przestrzeni Sztuki. „Siemaszka” jest jednym z czterech polskich teatralnych ośrodków zaproszonych do udziału w projekcie.

Podczas tegorocznej edycji wiersze przeczytają aktorzy w Rzeszowie: Małgorzata Machowska i Robert Chodur. Usłyszymy poezję: Jana Bełcika, Stanisława Dłuskiego, Piotra Duraka, Kamila Flaga, Mariusza Kalandyka, Krystyny Lenkowskiej, Ryszarda Mścisza, Jakuba Pacześniaka, Yousef Sh’Hadeha, Natalii Szumnej, Arkadiusza Tuziaka, Małgorzaty Żureckiej oraz Krzysztofa Karaska.

Bilety na „Najazd Awangardy” kosztują 5 zł. Do kupienia w kasie „Siemaszki” i na stronie teatr-rzeszow.pl

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: