Zdjęcie: Pixabay

Kierowcy muszą liczyć się dzisiaj (19 maja) z utrudnieniami w ruchu na rzeszowskich ulicach. Po południu odbędzie się bieg „Rzeszowska 5-tka dla Transplantacji”. 

Bieg jest częścią VIII Rzeszowskiego Święta Transplantacji, który o godz. 9:00 rozpoczął się od VIII Interdyscyplinarnej Konferencja „Przeszczep szansą na drugie życie” w Centrum Mikroelektroniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego (aula A0, ul. Pigonia 1).

Po południu, o godz. 15:00, VIII Rzeszowskie Święto Transplantacji przeniesie się na Rynek, gdzie do wieczora trwać będzie piknik. Jego częścią jest bieg „Rzeszowska 5-tka dla Transplantacji” na dystansie 5 km. Start i meta znajdują się na Rynku. Ulice, którymi pobiegną zawodnicy, zostaną wyłączone z ruchu, co możne powodować utrudnienia.

Zawodnicy wystartują o 15:30, a zakończenie biegu jest planowane na 17:00. Jego trasa przebiegać będzie ulicami: Rynek, Słowackiego, Fryderyka Szopena, bulwary nad Wisłokiem, Spytka Ligęzy, Targowa, Mickiewicza, do ulicy Rynek. Zawodnicy przebiegną trasę dwukrotnie. Od 12:00 zamknięta będzie ul. Słowackiego, a od 13:30 pozostałych ulic.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariuszy apelują o zachowanie ostrożności i w miarę możliwości wybierania ulic omijających rejon trasy biegu.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama