Zdjęcie: Damian Lasociński / materiały prasowe

Sprawdził się „czarny scenariusz”. Od sezonu letniego 2023 roku nie będzie już lotów z Jasionki, które oferował Wizzair.

O tym, że tani węgierski przewoźnik wycofa się z Rzeszowa, spekulowano od prawie dwóch tygodni. Takie informacje podawały branżowe serwisy, m.in. Pasazer.com i Fly4free.pl. W połowie grudnia Roland Tischner, dyrektor ds. operacyjnych w Wizzair, w rozmowie z Fly4free.pl, zapewniał, że nie planują wycofywać się z żadnego lotniska w Polsce.

„Nigdy nie obawialiśmy się kasować tras, które nie spełniają naszych oczekiwań” – dodawał jednocześnie. 

Precyzyjnych odpowiedzi unikał też Port Lotniczy w Jasionce. Jego rzecznik Waldemar Mazgaj twierdził tylko, że współpraca z Wizzair „rozwija się adekwatnie do aktualnej sytuacji rynkowej”. Dodawał , że przez dwa lata na czterech trasach Wizzair przewiózł  ponad 90 tys. pasażerów, najwięcej do Londynu (Luton) i Eindhoven – po ok. 30 tysięcy.

– Zarząd spółki prowadzi regularne rozmowy z Wizzair odnośnie możliwości zwiększenia oferowania z naszego portu i potencjalnego uruchomienia nowych tras – przekazywał nam w połowie grudnia Waldemar Mazgaj, i po szczegóły odsyłał nas do Wizzair, bo zarząd Jasionki „nie ma praktyki” prowadzić „tego rodzaju” korespondencji z przewoźnikami.

To już samo w sobie wydawało się dziwne, jak to możliwe, by przewoźnik nie informował władz lotniska o swoich planach. Wizzair do Jasionki przyszedł w 2020 roku. Wtedy uruchomił połączenie do holenderskiego Eindhoven, jesienią 2021 roku do stolicy Norwegii – Oslo (lotnisko w Torp), oraz Londynu (Luton). 

W 2022 roku do swojej siatki 18 czerwca dodał loty do Burgas (Bułgaria). Połączenia miały charakter wakacyjny – były do 13 września. Od 29 października Wizzair przestał latać do Oslo. Obecnie są tylko do Eindhoven i Luton. I tylko, jak się okazuje, do końca obecnego rozkładu jesienno-zimowego. Ostatni rejs z Jasionki będzie 25 marca 2023 r. – do Luton.

Potem Wizzair wycofuje się z Rzeszowa, co w piątek (23 grudnia), po wielu dniach oczekiwania na odpowiedź, potwierdziła nam Anna Robaczyńska z biura prasowego Wizzair.  „Począwszy od sezonu letniego 2023 Wizz Air zaprzestanie działalności operacyjnej z Rzeszowa – przekazała nam Robaczyńska. 

Nie podała jednak przyczyn wycofania się Wizzaira z Rzeszowa. – Linia jest zaangażowana w rozbudowę siatki połączeń, oferując konsumentom jak najwięcej niskokosztowych taryf, kiedy i gdziekolwiek jest na to popyt – dodała jeszcze Robaczyńska, informując, że Wizzair koncentruje się na trasach, które „okazują się bardziej popularne” wśród klientów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama