Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

– Mieszkańcy Rzeszowa powinni mieć pierwszeństwo – uważa pan Piotr, Czytelnik Rzeszów News. Twierdzi, że znalezienie miejsca siedzącego w miejskich autobusach linii nr 8 graniczy z cudem. 

Od kilku miesięcy dziewięć kursów linii nr 8 zostało przedłużonych do Rudnej Wielkiej. Problem w tym, że “ósemka”, jakby nie patrzeć, jest najważniejsza dla mieszkańców Staromieścia. To ich jedyna linia.

Problem w tym, że przedłużone kursy po wjeździe na Staromieście okazują się być prawie całe pełne i starsze osoby, jak i inni mieszkańcy Staromieścia stoją, bo miejsca są pozajmowane przez mieszkańców Rudnej Wielkiej Pogwizdowa Nowego i Miłocina. To my, jako mieszkańcy Rzeszowa, powinniśmy mieć pierwszeństwo. Oni siedzą, my stoimy.

Rozmawiałem z wieloma osobami i są tym faktem oburzone. Na tę chwilę widzimy dwie możliwości: albo usunąć przedłużone kursy do Rudnej, albo na te kursy wprowadzić autobusy przegubowe. Kiedyś autobusy startowały z ul. Warszawskiej, zajeżdżały do nas praktycznie puste, teraz na przedłużonych kursach, to cud by tak było.

Pan Piotr (nazwisko do wiadomości redakcji)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

43 KOMENTARZE

 1. To jakis fejk, prawda???
  Powiedzcie ze fejk, nie wierzę ze zyje w Rzeszowie taki cham pan Piotr nazwisko do wiadomości redakcji, ktory chce segregowac ludzi.
  Rzeszow przeprasza za pana Piotra.

 2. Jako mieszkaniec Rzeszowa jestem oburzony segregowaniem ludzi na tych co się im należy(z Rzeszowa) i tych co mają ustępować miejsca(ościenni). Był już taki jeden co rasę panów tworzył. Szok !!! Do czego posuwają się niektórzy ludzie ?! Co to jest ? Rasizm, faszyzm ?! Gdzie miłość bliźniego ?! Wyparowała z przypływem kasy czy z upływem rozumu ?

 3. To ja proponuję w takim razie wprowadzić na drogach miejskich w Rzeszowie nowe zasady ruchu. Pierwszeństwo na nich powinni mieć mieszkańcy Rzeszowa a przyjeżdżający z okolicy powinni grzecznie czekać aż wszyscy mieszkańcy przejadą i wtedy z wdzięcznością jechać. Bo przecież drogi wybudowało i utrzymuje miasto. Z pieszymi na chodniku podobnie, jak nie z Rzeszowa to rowem bo chodnik miastowy.

 4. Tak, również o tym że nie są witani zimnym napojem w upalne dni lub gorącą herbatą w mroźne.
  Jeśli “redakcja” nie ma tematu wartego napisania oraz nie ma bladego pojęcia o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej to lepiej niech nie miesza ludziom w głowach i zajmie się poważniejszymi tematami.

 5. Staromieście dołączyć do Pogwizdowa.
  Autobusy służą do jeżdżenia, a nie siedzenia. Na drugi koniec miasta 8 jedzie 20 minut. jeżeli Pan Piotr nie jest dzieckiem to wystoi.

 6. jak nie chcą przyłączyć się do rzeszowa? właśnie że chcą tylko bajowi szkoda oddać Pogwizdowa Nowego. Jedź tam i spytaj się pierwszej napotkanej osoby(nie babci żadnej) czy chcą żeby ich przyłączyć-uzyskasz odpowiedź. Na szczęście już niedługo Miłocin będzie w całości przyłączony do rzeszowa

 7. Jeżdżę mpkiem i mam samochód, bo szkoda mi płacić za parking w centrum i wygodniej się dojeżdża do centrum komunikacją, geniuszu do potęgi nieskończonej…

 8. Czytaj dokładnie co pisze 🙂
  Jeżeli autobusy jeździły by pełne nie było by potrzeby żadnych dopłat:) Zarabialby by same na siebie 🙂
  Więc pełną 8 wyjazdzajaca z gminy jest dochodowa:)

 9. @ZJasionki
  To Rudna Rzeszowowi tę pracę dała czy Rzeszów Rudnej?
  Bo większość firm w strefie w Rudnej to z Rzeszowa tam przyszła. Czyli kto dojeżdża z Rzeszowa ten dojeżdża do swojej starej rzeszowskiej firmy, bez gminnej i twojej łaski, tym badziej że strefa to pomysł i kasa RARR-u, a nie gmin.

 10. Jezeli pan Piotr wsiada do pelnego autobusu to akurat ten kurs jest oplacany przez mieszkancow gminy bo przynosi zyski 🙂
  Mieszkańcy miasta doplacajac z podatków do MPK dokładają do wszystkich ulg zatwierdzonych przez radę miasta a pełne autobusy zarabiają na siebie czyli MPK .

 11. Jeżeli autobus 12 metrowy wyjeżdża z gminy i jest pełny:) a tak pisze pan Piotr, czyli powyżej 40 osób to już zarabia na siebie 🙂 Więc Ci mieszkańcy nie jadą za kasę mieszkańców Rzeszowa tylko sami płacą za kurs 🙂

 12. Ale do strefy rzeszowiaki to jeżdżą do pracy i tam do pracy też mają mieć pierwszeństwo ,a pana Piotra to nie stać na samochód,

 13. A ilu ludzi jeździ z Rzeszowa do Rudnej do pracy?! Ile jest zakładów wokół Rzeszowa? A co wam wybudował Ferenc? Galerię I kladkę

 14. Proszę bardzo, w takim razie trzeba będzie podnieść cenę biletów, do tego mamy 200 autobusów, co pozwoli ewentualnie dodać jeden kurs więcej czy 2 Poza tym nie tylko MPK tam jeździ teraz, więc i tak jest całkiem ok.

 15. Ma Pan Piotr prawo do takiego zdania, bo to Pan Piotr razem z pozostałymi mieszkańcami RZESZOWA utrzymuje MPK i to Mieszkańcom RZESZOWA MPK ma służyć (zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym).

 16. Pan Piotr ma całkowitą rację i zauważył to co innym umyka. MPK to miejska spółka która ma służyć, tak tak służyć mieszkańcom miasta. A teraz wyręcza samorządy Rudnej Wielkiej, Pogwizdowa Nowego i Miłocina! I co więcej robi to za darmo. Bo pewnie niewielu wie bilety nie pokrywają wszystkich kosztów i za takie dalekie kursy potem to rzeszowski podatnik dokłada ze swoich pieniędzy.

  Gdyby zapytać czy chcą się przyłączyć do Rzeszowa wszyscy na Nie ale jeździć naszymi autobusami to tak. To nie jest uczciwe. Z dniem 1 stycznia powinno się zlikwidować kursy po za granice miasta. Niech sonie autobusy kupią i utrzymują i płacą kierowcom tamte gminy.

 17. Tylko katolik przez duże K może tak się zachowywać i myśleć:( muzułmanie by tak nigdy nie zrobili za bardzo się szanują i jednocza:(

 18. Co za problem dać kursy 2x częściej? Władza nie ma pieniędzy, bo zakupiła do wożenia tyłka elektryczne BMW?
  Jedzie taki tłuk w lemuzynie sam i myśli: “Gdzie tu tłok”?

 19. Jak widać redakcja ma jakiś problem z MPK/ZTM, bo nagminnie czepia się dosłownie wszystkiego co związane z naszą komunikacją. Ludziom się coś poprzewracało, czekam tylko na skargę że kierowca słucha radia podczas jazdy… Pojedźcie sobie też do Kielc czy Lublina, to docenicie naszą komunikację.

 20. Nie, nie puścimy przegubowców, bo nie ma takiej możliwości. Po pierwsze autobus taki się tam nie zmieści, a po drugie nie jest możliwe aby do Rudnej jeździły przeguby, a na następny kurs do Warszawskiej magicznie zmieniały się w autobus standardowy… Poza tym przeguby są potrzebne dla innych linii takich jak 0, 17, 18, 19, 27, 30, 34 czy 51. Koniec sprawy, dziękuję.

 21. Znasz pana Piotra za Staromieścia? Skąd wiesz, że to Katolik? A może to muslim, a może lewak, a może jeszcze ktoś inny? Twój komentarz mieści się w konwencji, którą zarzucasz panu Piotrowi.

 22. Fakt, że 8-ka jest zatłoczona i można policzyć na palcach u jednej ręki czestotliwość jej kursów…ale wypowiedzi tego Pana to szczyt głupoty. Minus dla redakcji za publikowanie wypowiedzi jakiegoś trolla.

Comments are closed.