Zdjęcie: PKP PLK

50 miejsc postojowych ma powstać przy przystanku kolejowym w Będziemyślu (gmina Sędziszów Małopolski). PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg. 

Inwestycja zostanie sfinansowana z Rządowego Programu Przystankowego. Przystanek kolejowy Będziemyśl znajduje się na odcinku linii kolejowej E30 Kraków – Medyka. Budowa parkingu w sąsiedztwie peronów ma być zachętą do podróżowania pociągiem. 

PKP PLK planuje budowę 50 miejsc postojowych, w tym trzy miejsca dla niepełnosprawnych. Dla rowerzystów przewidziano 15 zadaszonych stojaków rowerowych. Parking będzie oświetlony i monitorowany. 

– Przewidziano również budowę chodnika o szerokości 2 metrów – poinformowała Dorota Szalacha z PKP Polskie Linie Kolejowe. 

Spółka przewiduje, że parking zostanie wybudowany i oddany do użytku w pierwszym półroczu 2025. Do czasu rozstrzygnięcia przetargu (otwarcie ofert zaplanowano na 20 lutego br.), nie zdradza, ile pieniędzy zamierza wydać na inwestycję. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Parking w Będziemyślu jest jednym z ponad 100, jakie mają powstać w całej Polsce do 2025 roku, a które uwzględniono w rządowym programie budowy lub modernizacji przystanków kolejowych.

Na Podkarpaciu program przystankowy obejmuje 10 inwestycji z listy podstawowej w: Przemyślu, Hurku, Medyce, Żurawicy, Ropczycach, Strzyżowie, Mielcu (dwa przystanki), Chorzelowie i Zaklikowie. Prace wykonano już na dziewięciu.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama