W Boguchwale przewrócił się litewski TIR. Droga krajowa nr 19 odblokowana [ZDJĘCIA]

3
Reklama

Ponad 10 godzin trwały utrudnienia na drodze krajowej nr 19, gdzie w niedzielę rano w Boguchwale koło Rzeszowa przewrócił się TIR. Utrudnienia zakończyły się ok. 16:00.

 

Do zdarzenia doszło ok. godz. 5:30 na wysokości restauracji “Taurus”. Ciężarówka na litewskich numerach rejestracyjnych, jechała od Rzeszowa w stronę Krosna.

– Wiozła workowany torf. Na łuku drogi TIR przewrócił się, po jezdni rozsypał się ładunek. Kierowcy, obywatelowi Litwy, nic się nie stało. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem – mówi Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji.

Kierowca ciężarówki doprowadził do poważnych utrudnień w ruchu. Droga krajowa nr 19 była zablokowana przez ponad 10 godzin. W tym czasie trwały prace związane z uprzątnięciem jezdni oraz przeładowaniem towaru do innego pojazdu.

Kierowcy ciężarówek musieli czekać, dla osobówek wyznaczono objazdy. Policja przewidywała, że utrudnienia na “19” potrwają do 13:00. Przeciągnęły się do 16:00 z powodu trudności w usunięciu torfu, którego objętość powiększyła się po uszkodzeniu opakowania.   

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. “na wysokości restauracji taurus (…) na łuku drogi” a powinno być na wysokości, mniej więcej, stadionu na prostym odcinku drogi.

    Dobrze że chociaż godzina prawidłowa.

Comments are closed.