W co się spakować na wiosenny wypad za miasto?
Reklama

Pierwsze ciepłe dni kuszą, żeby choć na chwilę zapomnieć o mieście i spędzić trochę czasu na łonie przyrody. Nic nie rozpoczyna sezonu i nie dodaje energii tak, jak wiosenny wypad za miasto. Jeśli i Ty planujesz krótką wycieczkę, z pewnością przyda Ci się kilka niezbędnych rzeczy, które do czegoś trzeba spakować. Walizka na kółkach, torba czy plecak? Sprawdź, co wybrać!

Co zabrać ze sobą na wyjazd za miasto?

To, co ze sobą zabieramy na wyjazd, zależy głównie od czasu trwania wycieczki i wybranego miejsca. Skoro ma to być wypad za miasto, to raczej przydadzą się rzeczy praktyczne, które możemy wykorzystać podczas spędzania czasu na łonie natury.

Zarówno spontaniczny, jak i planowany wypad za miasto zwykle nie trwa tyle, co pełnowartościowe, kilkutygodniowe wczasy, ale przy odpowiedniej organizacji wypocząć można nawet w ciągu kilku godzin!

Bez względu na to, czy za miastem zamierzasz spędzić jeden lub kilka dni, zabierz ze sobą ubrania na zmianę. Pogoda wiosną potrafi zaskoczyć, a będąc poza domem, nie będziesz mieć możliwości szybkiego powrotu. Pomyśl też o wygodnych butach, parasoli, ewentualnie płaszczu przeciwdeszczowym. Żeby mieć pełen komfort, konieczny będzie też wybór odpowiedniej torby, plecaka lub walizki.

Kiedy najlepszym wyborem będzie torba lub plecak?

Jeśli planujesz krótki, aktywnie spędzony wypoczynek za miastem, postaw na plecak turystyczny. Wybierając pojemny model z dużą ilością przegródek, zmieścisz w nim i posegregujesz rzeczy niezbędne podczas wyjazdu. Wygodny plecak to najpraktyczniejsze rozwiązanie, jeśli lubisz mieć wszystko przy sobie lub jeśli Twoja wycieczka nie obejmuje nocowania w miejscu docelowym. 

Praktycznym wyborem będzie także miękka torba sportowa, zwłaszcza model na kółkach. Zmieścisz w niej nieco więcej rzeczy, niż w plecaku, przy czym nie obciążysz kręgosłupa. Bagaż taki nie posłuży Ci jednak podczas spaceru czy górskiej wędrówki.

Torbę podróżną lepiej zostawić w samochodzie, a jeśli podróżujesz innym rodzajem komunikacji, to nie jest to dobre rozwiązanie na jednodniowy wypad za miasto. Śmiało możesz jednak zdecydować się na torbę podróżną, jeśli możesz pozostawić ją w miejscu noclegowym. Wówczas możesz zabrać ze sobą sporo rzeczy, które mogą przydać się podczas wypoczynku za miastem. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze walizki na krótki urlop?

Wybierając się na wypad za miasto, możesz spakować potrzebne rzeczy również do walizki. Wygodna, funkcjonalna i pojemna będzie zwłaszcza walizka na kółkach, którą możesz prowadzić bez wysiłku. Na krótki wyjazd najlepiej sprawdzi się model mały lub średniej wielkości, o pojemności od 60 do 80 litrów.

Przy odpowiedniej ilości praktycznych przegródek już mała walizka na kółkach zapewni Ci wystarczająco dużo miejsca na niezbędne przedmioty podczas krótkiego urlopu za miastem. Zwróć jednak uwagę na detale, takie jak zamki błyskawiczne, stabilność kółek, rodzaj uchwytów czy materiał wykonania. Jeśli zabierasz walizkę za miasto, najprawdopodobniej zmierzy się ona z nierównym terenem, a chyba nie chcesz, żeby ekwipunek uległ zniszczeniu. 

Praktyczna i modna walizka na kółkach – jaką wybrać?

Podczas wypadu za miasto, niezależnie od środka transportu, z pewnością przynajmniej część trasy trzeba będzie pokonać pieszo. Skrętna i łatwa w prowadzeniu walizka na kółkach ułatwi przewiezienie bagażu, o ile koła będą solidne. Do wyboru masz walizki z kółkami skrętnymi o 360 stopni, co jeszcze bardziej zwiększa wygodę. Zwróć uwagę np. na model WITTCHEN wykonany z ABS-U.

WALIZKA NA KÓŁKACH Z ABS-U

Walizka kabinowa z ABS-u w ukośną kratę

W trakcie urlopu za miastem być może trzeba będzie wielokrotnie przemieszczać bagaż. Będzie to znacznie łatwiejsze z dodatkowym uchwytem, który poza teleskopową rączką stanowi sporą zaletę walizek. Prezentowany model jest nie tylko funkcjonalny, ale też zgodny z najnowszymi trendami.

WALIZKA KABINOWA Z ABS-U ZE ŻŁOBIENIAMI

Walizka kabinowa z ABS-u ze żłobieniami

Jeśli nie chcesz, żeby podczas wypadu za miasto cokolwiek Ci przeszkadzało, zwróć też uwagę na tworzywo, z jakiego wykonana jest walizka. Polipropylen należy do tych najlżejszych. Jest też odporny, a to ważna zaleta zwłaszcza podczas plenerowych wycieczek.

WALIZKA NA KÓŁKACH Z POLIPROPYLENU

Walizka kabinowa z polipropylenu z geometrycznymi tłoczeniami

Jeśli wypad za miasto planujesz z całą rodziną, możesz też spakować wszystko do jednej, dużej walizki. Dzieci na pewno ucieszą się też z kolorowych walizek.

Sprawdź walizki na kółkach WITTCHEN oraz inne dostępne formy bagażu! 

Reklama