Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Żwirownia – to dwa najbardziej pożądane miejsca w Rzeszowie w upalne dni. Od kiedy i na jakich zasadach będzie można z nich korzystać w tym roku?

Choć za oknem pogoda, która zdecydowanie nie nastraja do rozmyślania o spędzaniu czasu na ciepłym piasku nad wodą, to nie oznacza, że miasto nie szykuje się już do nowego sezonu kąpielowego.

Na popularnym kąpielisku Żwirowania już od ubiegłego tygodnia stoją palmy, które jak co roku zimują w miejskich magazynach. Ponadto, oczyszczono plaże z chwastów, skoszono trawę, dowieziono około 150 ton piasku, a to wszystko po to, aby w pierwszym tygodniu czerwca rozpocząć nowy sezon kąpielowy.

– To, kiedy dokładnie rozpoczniemy sezon tak naprawdę określi pogoda, ale zgodnie z ustawą prawo wodne, która obowiązuje od 1 stycznia ub. r., kąpieliska mogą być czynne od 1 czerwca do 30 września – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Kąpielisko ma być czynne w godz. 10:00-18:00. W tych godzinach bezpieczeństwa plażowiczów będą strzegli ratownicy. Plażowicze nad Żwirownią skorzystają z dwóch stref wodnych: dla dzieci i do pływania dla osób starszych, a także z placu zabaw dla dzieci, boiska do gry w siatkówkę, wypożyczalni sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne).

Jeśli chodzi o bilety – ceny się nie zmienią. Młodzież zapłaci złotówkę, dorośli – 2 zł, a dzieci do lat 7 wejdą na teren kąpieliska za darmo. Co roku Żwirownię odwiedza w sezonie około 40 tys. osób.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– 1 czerwca planujemy uruchomić także baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Pułaskiego. Jeśli chodzi o ceny biletów, te będą takie same, jak w ubiegłym roku – mówi Maciej Chłodnicki.

Basen będzie czynny od 9:00 do 19:00. Bilety: normalny do 17:00 – 12 zł, między 17:00 a 19:00 – 9 zł. Za ulgowy (uczniowie, studenci do 25. roku życia, emeryci  i renciści, osoby z I stopniem niepełnosprawności wraz z opiekunem – za okazaniem legitymacji) analogicznie – 8 zł i 4 zł. Dzieci do lat 7 do 17:00 – 3 zł, później wchodzą już bezpłatnie.

Basen otwarty ROSIR-u uruchomiono po modernizacji wartej prawie 17 mln zł w ubiegłym roku na Dzień Dziecka.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama