Zdjęcie: Google Maps

Niespełna 250 tys. zł miasto zapłaci na wzbudzaną sygnalizację świetlną na przejściu dla pieszych przy ul. Krakowskiej na wysokości „Nowego Światu” w Rzeszowie.

Sygnalizację zamontuje firma „Elstop” z Nowego Sącza. Światła mają być gotowe do końca czerwca br. Sygnalizacja będzie wzbudzana (na dotyk) oraz wpięta w miejski system sterowania ruchem. Będzie także współpracować z pozostałymi sygnalizacjami na ul. Krakowskiej.

Nowa sygnalizacja na tej ulicy nie cieszy kierowców, bo na stosunkowo niedługim odcinku ul. Krakowskiej od czerwca będą oni mieli do pokonania trzy sygnalizacje: na skrzyżowaniu z al. Wyzwolenia, potem właśnie przy galerii, a niedługo później na skrzyżowaniu z ulicą Okulickiego.

Brak komfortu jazdy dla kierowców to jednak większe bezpieczeństwo dla pieszych. Tylko w 2018 roku policja odnotowała na przejściu przy „Nowym Świecie” 4 wypadki, w których jedna osoba zginęła, a 4 zostały ranne.

Pomysł budowy sygnalizacji świetlnej na ul. Krakowskiej pojawił się po tragedii, do której doszło 3 grudnia 2018 r. Kierowca volvo na przejściu śmiertelnie potrącił 27-letniego Andrzeja Lutaka. Za kierownicą volvo siedział wtedy 57-letni Jacek H., znany rzeszowski lekarz, któremu za spowodowanie wypadku grozi do 8 lat więzienia. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama