Reklama

Rzeszowskie szkoły mogą zgłaszać swoich uczniów do SportGeneracji. Ta sportowa impreza po raz pierwszy odbędzie się w Rzeszowie 7 czerwca na stadionie Resovii.

Organizatorem i pomysłodawcą SportGeneracji jest Fundacja Wychowanie przez Sport. Jej głównym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Fundację tworzą byli lekkoatleci, olimpijczycy m.in. Sebastian Chmara, Artur Partyka i Paweł Januszewski.

SportGeneracja to program fajnej zabawy w sport. Po raz pierwszy odbyła się w 2011 roku. Do 2015 r. impreza sportowa gościła już w 10 polskich miastach, m.in. w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Warszawie.

Waterrr Run

SportGeneracja to masowe imprezy sportowe dla najmłodszych. Zawody odbywają się przy aktywnym udziale szkół, które w sposób zorganizowany, przybywają z dzieciakami na teren zawodów. Meta, start, wyznaczone trasy biegowe, bloki startowe, płotki lekkoatletyczne, flagi, balony, scena, muzyka i medale dają poczuć dzieciom klimat wielkiej imprezy sportowej.

Podział na grupy wiekowe, płeć i dystanse dają szanse równej konfrontacji, a preludium stanowi bieg główny na dystansie 1111 m – Waterrr Run. To bieg integracyjny, łączący wszystkie dzieciaki w jedną wielka grupę sportowców. Podczas imprezy każde dziecko otrzymuje numer startowy i koszulkę a po biegu głównym, wszyscy, którzy go ukończyli, bez wyjątku, otrzymują pamiątkowy medal.

23 maja br. rusza kolejna edycja cyklu SportGeneracja. 7 czerwca impreza dotrze także do Rzeszowa na stadion Resovii przy ul. Wyspiańskiego.

SportGeneracja 2016

Udział w akcji jest bezpłatny i odbywa się za pośrednictwem szkół. W bieżącej edycji uczestnicy będą rywalizować  w 4 konkurencjach i według podziału na kategorie wiekowe:

a) biegi  na dystansie 33 m dziewcząt i chłopców klas IV,V i VI

b) biegi na dystansie 33 m przez płotki dziewcząt i chłopców klas IV,V i VI

c) biegi na dystansie 200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI

d) bieg sztafetowy 4×200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI

Zgłoszenia

Szkoły dokonują zgłoszeń za pośrednictwem formularza elektronicznego, który dostępny jest TUTAJ. Rejestracji można dokonać do 6 czerwca.

Maksymalna ilość uczestników z jednej szkoły to 100 uczniów. Całkowity limit uczestników to 1500. Minimalna ilość uczniów reprezentująca daną szkołę to 24 osoby (dziewczęta i chłopcy) + 6 rezerwowych (jedna dziewczynka + jeden chłopiec z każdej klasy) wg poniższego podziału:

– klasa IV: 4 dziewczęta + 4 chłopców + rezerwa: 1 dziewczynka i 1 chłopiec

– klasa V: 4 dziewcząt + 4 chłopców  + rezerwa: 1 dziewczynka i 1 chłopiec

– klasa VI: 4 dziewcząt + 4 chłopców + rezerwa: 1 dziewczynka i 1 chłopiec

– Ze względu na ograniczoną ilość miejsc i duże zainteresowanie radzimy jak najszybciej dokonać zgłoszenia – informują organizatorzy SportGeneracji.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: