Zdjęcie: Pixabay

Barbara Gruszka – Zych, polska poetka, dziennikarka, krytyk literacki, będzie gościem specjalnym 10. Najazdu Awangardy na Rzeszów. 

10. Najazd Awangardy na Rzeszowie odbędzie się w czwartek (6 października), o godz. 19:03 w Teatrze im. W. Siemaszkowej. To coroczna impreza organizowana przez „Siemaszkę”, Klub Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Sekcję Twórczości Literackiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Najazd ma popularyzować twórczość poetów z Podkarpacia.

Pomysłodawcą Najazdu Awangardy na Rzeszów jest poeta i literaturoznawca dr Stanisław Dłuski. Jak informuje Weronika Krupa z Teatru im. W. Siemaszkowej, w tym roku to wydarzenie poetycko-teatralne zyska patrona Jerzego Pleśniarowicza – wybitnego literata, tłumacza, reżysera, wieloletniego kierownika literackiego rzeszowskiego Teatru.

Na corocznym spotkaniu poetów i poetek z podkarpacką publicznością pojawiają się twórcy doceniani i nagradzani, ale też debiutanci, dla których Najazd bywa niekiedy pierwszą interakcją z szerszym gronem odbiorców. Czwartkowy wieczór będzie połączony z wernisażem trzech malarzy: Rafała Pacześniaka, Andrzeja Rułki, Grzegorza Wnęka.

Odbędzie się także premiera unikatowego wydawnictwa „Siemaszki” jakim jest – FLISZ poetycki – Antologia Najazdu Awangardy na Rzeszów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Gościem specjalnym 10. Najazdu Awangardy na Rzeszów będzie Barbara Gruszka – Zych, od ponad 30 lat dziennikarka „Gościa Niedzielnego”, poetka. Gruszka – Zych wydała ponad 20 tomików wierszy. Podczas wieczoru wiersze czytać będą aktorzy „Siemaszki”: Małgorzata Machowska i Paweł Gładyś, za śpiew będzie odpowiedzialna Monika Adamiec. 

10. Najazd to poezja Jana Belcika, Katarzyny Bolec, Adama Decowskiego, Stanisława Dłuskiego, Piotra Duraka, Kamila Flagi, Mariusza Kalandyka, Grzegorza Kociuby, Krystyny Lenkowskiej, Moniki Luque Kurcz, Romana Misiewicza, Ryszarda Mścisza, Leszka Mularskiego, Jakuba Pacześniaka, Marka Pękali, Yousef Sh’hadeh, Andrzeja Sondeja, Natalii Szumnej, Jana Tulika, Arkadiusza Tuziaka i Małgorzaty Żureckiej.

Bilet na 10. Najazd Awangardy kosztuje 10 zł. Do kupienia na stronie rzeszowskiej „Siemaszki”. Wydarzenie jest częścią projektu Przestrzeń Sztuki, finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizuje go Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama