Zdjęcie: materiały szkoły Promar
Reklama

Dlaczego warto uczyć się właśnie tutaj? Dwujęzyczna szkoła PROMAR w Rzeszowie w najbliższy czwartek (23 maja) otwiera swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych.

Szkołę będzie można odwiedzić od godz. 10:30 do 13:00. – Jeśli Wasze dzieci w przyszłym roku szkolnym będą uczęszczać do klas II-VII i myślicie o zmianie szkoły, teraz jest idealny moment, aby to rozważyć – zaprasza dr Katarzyna Pytel, założycielka i dyrektor Centrum Edukacyjnego PROMAR.

Dlaczego warto postawić na edukację właśnie w tej szkole? PROMAR zapewnia swoim uczniom wykształcenie na miarę XXI wieku. W programie nauczania proponuje inne rozwiązania niż szkoła publiczna: 50 procent zajęć odbywa się po angielsku. I to od pierwszej klasy podstawówki.

Co najmniej 5 razy w tygodniu uczniowie mają lekcje angielskiego, a 2 razy w tygodniu – lekcje hiszpańskiego. Zajęcia prowadzą doświadczeni i wykwalifikowani nauczyciele, w tym native speakerzy, którzy stosują nowoczesne metody nauczania.

Uczniowie PROMAR-u osiągają wysokie wyniki na egzaminach językowych: 87% z nich uzyskuje certyfikat Cambridge English: B2 First (FCE) lub wyższy.

Język angielski jest tutaj priorytetem, ale inne przedmioty również są ważne. Według ubiegłorocznego rankingu polskich szkół podstawowych PROMAR zajmuje trzecie miejsce w Rzeszowie pod względem wyników testu ósmoklasisty.

PROMAR dba także o bezpieczne i przyjazne środowisko szkolne oraz budowanie pozytywnych relacji między uczniami. Nauka odbywa się w małych, maksymalnie 14-osobowych klasach.

W szkole funkcjonują dwie świetlice otwarte do godz. 18. Jedna dla uczniów klas I – III, druga dla klas IV – VI. Na świetlicy odbywają się zajęcia z gotowania i rękodzieła, organizowane są wycieczki na łyżwy, lody, czy do FlyParku, można pograć na Xboxie, bawić się klockami Lego, czy uczestniczyć w zajęciach karate, robotyce, arytmetyce mentalnej, tańcach oraz szachach.

Zdjęcie: materiały szkoły Promar

Dzień Otwarty: co będzie się działo?

Dzieci będą mogły dołączyć do zajęć z uczniami szkoły, aby przekonać się jak codziennie wygląda nauka w szkole PROMAR oraz zwiedzić każdy zakątek, od sal lekcyjnych po bibliotekę i świetlicę. Na auli przygotowano mnóstwo gier i zabaw edukacyjnych, w których będzie można uczestniczyć.

Dla rodziców dostępni będą nauczyciele i dyrekcja, a dzieci będą mogły poznać obecnych uczniów i przyjrzeć się jak wygląda ich szkolne życie.

Liczba miejsc na Dzień Otwarty jest ograniczona ze względu na uczestnictwo w prawdziwych lekcjach. Decyduje kolejność zapisu, rejestracja trwa na stronie: www.promar.edu.pl/dni-otwarte-szkoly.

Reklama