Zdjęcie: Materiały Estrady Rzeszowskiej
Reklama

Enchanted Hunters, duet znakomitych songwriterek Małgorzaty Penkalli i Magdaleny Gajdzicy, w najbliższy czwartek (17 października) wystąpi na koncercie w Estrada Studio w Rzeszowie. Wstęp bezpłatny z zaproszeniami. 

Enchanted Hunters w 2012 r. wydał swój debiut, zjawiskową “Peorię”, o charakterystycznej gęstej fakturze, nietypowych wokalnych harmoniach i pięknych melodiach. Enchanted Hunters zaczęły grać koncerty w Polsce (np. festiwale OFF czy Open’er) i za granicą (Niemcy, Holandia, Islandia, Estonia, Ukraina). W 2015 r. zespół zarejestrował kilka utworów na specjalnej sesji KEXP.

W 2015 r. Enchanted Hunters otrzymały prestiżową nagrodę dla twórców muzyki filmowej Grand Prix Komeda na Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy za muzykę do filmu “Małe Stłuczki”. W tym samym roku cztery piosenki z soundtracku do filmu ukazały się na Little Crushes EP.

Przez ostatni czas Enchanted Hunters pracowały nad materiałem w zupełnie nowej synth-popowej stylistyce, po raz pierwszy pisząc utwory w języku polskim. Latem 2018 r. Penkalla i Gajdzica ukończyły nagrywanie 10 utworów, które zostały zmiksowane i wyprodukowane przez Michała Kupicza (m.in. Król, Oxford Drama, Młynarski/Masecki).

Album zatytułowany “Dwunasty dom” ukaże się tej jesieni nakładem Latarnia Records, a promuje go singiel “Plan Działania”.

Mimo zupełnie nowego podejścia do brzmienia, w nowych utworach wciąż słychać charakterystyczne dla Enchanted Hunters zamiłowanie do ekwilibrystycznej polifonii, wyrafinowanych harmonii i nieoczywistej struktury utworów, wszystko to w ramach chwytliwego i wciągającego popu, często odwołującego się do złotego brzmienia lat 80.

Koncert Enchanted Hunters odbędzie się w czwartek (17 października) w Estrada Studio (ulica Jagiellońska 24). Bezpłatne zaproszenia można odbierać do dnia koncertu w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury w godzinach pracy instytucji. Na jedną osobę przysługują maksymalnie dwa zaproszenia. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność odbioru.

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: