Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

8 parkingów dla autokarów i 4 parkingi dla samochodów osobowych wyznaczono na czas koncertu Jednego Serca Jednego Ducha, który w czwartek (16 czerwca) odbędzie się w Parku Sybiraków w Rzeszowie. 

Największy w Europie festiwal muzyki chrześcijańskiej odbędzie się w Boże Ciało. Koncert w Parku Sybiraków rozpocznie się o godz. 19:00. Policja spodziewa się, że weźmie w nim udział ponad 20 tysięcy osób. Koncert JSJD odbędzie się po raz dwudziesty.

– To pierwszy po pandemii koncert JSJD, który nareszcie może się odbyć przy udziale publiczności! Głęboko ufamy, że znów plac koncertowy wypełni się po brzegi wiernymi pragnącymi razem z nami muzyką i śpiewem uwielbiać jedynego Boga! – informują organizatorzy.

Komenda Miejska Policja w Rzeszowie poinformowała, że w dniu koncertu, od popołudnia do północy, w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia, Broniewskiego mogą być chwilowe utrudnienia w ruchu.

Dla grup zorganizowanych, które przyjeżdżają autokarami, wyznaczono parkingi:

– ul. Krakowska 30B – parking przed sklepem Lidl,

– ul. Krakowska 20 – parking przed galerią „Nowy Świat”,

– ul. Okulickiego 20 – parking przed sklepem Unimet,

– ul. Okulickiego 14 – parking przed hipermarketem Kaufland,

– ul. Okulickiego 10 – przed centrum handlowym „Rotunda”,  

– al. Wincentego Witosa 21 – parking przy Hipermarkecie B1,

– al. Wyzwolenia 6 – parking na zajezdni PKS Rzeszów,

– al. Wyzwolenie/ul. Orla – parking przy Parafii Matki Bożej Różańcowej.

Dla uczestników koncertu, którzy przyjadą samochodami osobowymi, są cztery parkingi:

– przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarzadzania, ul. Sucharskiego 2,

– parking przy Centrum Motocyklowym, ul. Broniewskiego 1, (dawne Tesco),

– parking przy Parafii Podniesienia Krzyża Świetego, ul. Krakowska 18,

– parking przy centrum handlowym Carrefour – Frac, ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14.

Auta będzie można parkować wzdłuż ulic – Kopaczewskiego, Sucharskiego, Broniewskiego, Ofiar Katynia – po obu stronach. Policja apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wybór właściwego parkingu, by nie utrudniać przejazdu innym pojazdom.

Organizatorzy będą wpuszczać widzów do Parku Sybiraków od godz. 17:00, przewidziano 6 bram wejściowych. Policjanci apelują szczególnie do grup autokarowych, których może być nawet 350, o wcześniejszy przyjazd na miejsce.

Ci, którzy nie będą mogli uczestniczyć w koncercie, mogą go śledzić na żywo w internecie: na Facebooku Jednego Serca Jednego Ducha i YouTube. Koncert transmitowany będzie także przez TV Trwam oraz na falach katolickich rozgłośni: Fara i Via.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama