Zdjęcia: Pixabay

Fundacja Veritas zachęca do odwiedzenia Miasteczka Zdrowia 2022, które w czwartek (2 czerwca) stanie na placu przed Centrum Handlowym Plaza Rzeszów.

Miasteczko, popularyzujące profilaktykę badań i prowadzenie zdrowego trybu życia, będzie czynne od godz. 10:00 do 15:00, przy alei Rejtana 65. W tym czasie będzie można za darmo skorzystać z oferty badań i konsultacji medycznych.

Laboratorium Diagnostyka będzie rozdawać darmowe skierowania na badania HCV w dowolnym punkcie pobrań na terenie Rzeszowa. Oprócz tego, będą rozdawane bony uprawniające do 10 proc. rabatu na wszystkie badania w Laboratorium Diagnostyka i 15 proc. rabatu na badania przy ul. Zenitowej w Rzeszowie.

W Centrum Medycznym Medyk zbadacie wzrok, zasięgniecie porady dietetyka i stomatologa, kobiety przejdą szkolenie z samobadania piersi. Medicover Stomatologia wykona darmowy przegląd stomatologiczny oraz zaoferuje 20 proc. zniżki na pierwszą usługę. Na stoisku uPacjenta skontrolujecie poziom witaminy D w swoim organizmie.

Z kolei na stoisku Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego będą konsultacje medyczne z zakresu profilaktyki nowotworów piersi i szyjki macicy oraz nauka techniki samobadania piersi. Możliwe będzie również sprawdzenie swoich umiejętności samodzielnego badania piersi na specjalistycznych trenażerach medycznych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zespół Opieki Zdrowotnej nr 2 będzie udzielać konsultacji dermatologicznych z oceną znamion dermatoskopem, zmierzycie ciśnienie krwi i poziom cukru oraz wykonacie testy na Helicobacter pylorii. Dostępny będzie też fantom do nauki samobadania piersi. Dodatkowo rozdane zostaną bony na darmowe badania: densytometrię i badanie słuchu.

Scanmed postawi w Miasteczku Zdrowia zaćmobus. Swoje stoisko będzie miał również Narodowy Fundusz Zdrowia, promując programy profilaktyczne. NFZ umożliwi zapisy na pomiary w Kiosku Profilaktycznym. Będą ulotki i materiały informacyjne z programami profilaktycznymi realizowanymi przez NFZ.

Dodatkowo Fundacja Veritas będzie rozdawać „Karty Zdrowia”, która upoważnia do zniżek na usługi określonych placówek medycznych. – Warto zadbać o swoje zdrowie już teraz – zachęca do odwiedzin Miasteczka Zdrowia 2022 Daria Kopejkin z Fundacji Veritas. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama