W czwartek otwarcie drugiego Kauflandu w Rzeszowie. Z płatnym parkowaniem

Pierwszy jest na ulicy Okulickiego, drugi właśnie powstał na alei Rejtana w dawnym budynku Castoramy. Od czwartku (24 listopada), mieszkańcy Rzeszowa będą mogli robić zakupy w nowym markecie Kaufland.

 

Zdjęcia: materiały prasowe

Kaufland, należący do niemieckiej Grupy Schwarz, która jest także właścicielem sieci sklepów Lidl, otwiera w Rzeszowie swój drugi market i 238 w Polsce. Nowy sklep powstał w dawnym budynku Castoramy, która z kolei przeniosła się na miejsce zlikwidowanego Tesco. 

Nowy Kaufland ma ponad 6000 m kw., przy markecie powstał parking na ponad 200 miejsc postojowych. Dwie pierwsze godziny postoju będą darmowe (bilet do pobrania w parkomatach), za każdą kolejną trzeba będzie zapłacić 4 zł.   

Kaufland przy alei Rejtana jest dużo większy od pierwszego rzeszowskiego sklepu niemieckiej sieci. Ten przy ulicy Okulickiego, który otwarto w listopadzie 2015 roku, ma 2500 m kwadratowych.  

16 tysięcy artykułów

Klienci będą mieli dostęp do 16 tysięcy artykułów spożywczych, drogeryjnych i przemysłowych, a w Strefie Świadomego Odżywiania produkty z niską zawartością cukru, bezglutenowe, a także coraz bardziej popularne artykuły roślinne.

W markecie znajduje się również wędzarnia, na półkach będą także marki Kauflandu: K-Classic, wyroby delikatesowe K-Favourites, ekologiczne K-Bio, żywność roślinną K-take it veggie oraz produkty charakterystyczne dla tradycyjnej kuchni polskiej K-Stąd Takie Dobre.

Poza produktami spożywczymi, nie zabraknie artykułów higienicznych, kosmetyków czy artykułów gospodarstwa domowego.

Advertisement

W Kauflandzie będą kasy samoobsługowe, szafki depozytowe, toalety oraz specjalne pomieszczenie dla rodziców z dzieckiem. Na panelach cyfrowych klienci będą mogli sprawdzić ceny produktów, a przy ladzie obsługowej skład produktów na wagę.

W sklepie postawiono także automat, do którego można zwracać szklane butelki, a w zamian klienci otrzymają m.in. bon na zakupy w sklepach sieci.

Wielkie otwarcie

Sklep zostanie otwarty 24 listopada. Będą promocje i konkurs Koło Szczęścia, do wygrania produkty spożywcze marek Kauflandu i bony na zakupy. W zabawie, od 24 listopada do 26 listopada (10:00-18:00), trzeba pokazać paragon za zakupy o wartości minimum 100 zł.

Dodatkowo dla odwiedzających nowy sklep przygotowano poczęstunek oraz upominki – róże, balony oraz żetony do wózków. W dniach 24-30 listopada klienci będą mogli skorzystać ze oferty promocyjnej, w tym 30-procentowej zniżki na produkty z wędzarni.

Kaufland przy al. Rejtana na co dzień będzie czynny od godz. 6:00 do 22:00 (od poniedziałku do soboty), a w niedziele handlowe od 9:00 do 20:00. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama