Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Po Rzeszowskich Juwenaliach, przyszedł czas na KultURalia 2019. Trzydniowe muzyczne święto studentów rozpocznie się w czwartek i potrwa do soboty (23-25 maja). 

KultURalia w tym roku organizowane są przez Uniwersytet Rzeszowski, WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą oraz Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania. Koncerty odbędą się na dawnym placu targowym przy ul. Dołowej. 

KultURalia rozpoczną się tradycyjnie od barwnego korowodu. Jego uczestnicy spotkają się w czwartek 23 maja przed budynkiem głównym UR przy al. Rejtana. Ok. 16:00 studenci wyruszą w kierunku Rynku. Przejdą ulicami: Rejtana, Lwowską, Piłsudskiego, Grunwaldzką, Matejki i Słowackiego.

Na Rynek korowód dotrze ok. 17:00. Tam odbędzie się koncert zespołu Zakopower. Ok. 19:00 studenci wyruszą z Rynku w kierunku ul. Dołowej. Przejdą ulicami: Słowackiego, Szopena, Kilara, Trasą Zamkową, ul. Kopisto, Rejtana do ul. Dołowej, gdzie dotrą ok. 20:00.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, korowód studentów poruszać się będzie prawymi pasami ruchu. W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierowców z lewej strony pochodu.

– Na jego trasie funkcjonariusze blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch. W razie konieczności, będą zamykać mijane przez studentów ulice – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie. Policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

W pierwszy dzień KultURaliów na głównej scenie zagrają: Paw Beats live band, VNM, Bisz, Natalia Grosiak, Marika, Bonson, Te-Tris, Grzegorz Hyży i Hunter. W piątek (24 maja) zaś: Qbik, Top Girl, Borys LBD, Kordian, Big Cyc i Brathanki. W sobotę (25 maja): Quebonafide, Łydka Grubasa, Polska Wersja, Romantycy Lekki Obyczajów i Elektryczne Gitary.

Darmowy wstęp na KultURalia mają studenci oraz doktoranci wszystkich uczelni, a także pracownicy administracyjni UR, WSIiZ i WSPiA. Dla pozostałych wstęp jest płatny. Trzydniowy karnet kosztuje 25 zł, za bilet jednodniowy trzeba zapłacić 10 zł. Karnety oraz bilety możecie kupować:

– sklepy sieci Empik

– kulturalia.urz.pl/bilety, 

– going.pl/rzeszowskie-kulturalia-studenckie-2019

– empikbilety.pl

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: