„Wobec Rosji i Ukrainy” – to tytuł wykładu, jaki w czwartek (23 kwietnia) wygłosi w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej”.

Spotkanie oraz wykład odbędzie się o godzinie 10:00 w auli im. prof. Jerzego Chłopeckiego w siedzibie WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2. Przedmiotem wykładu będzie omówienie aktualnej sytuacji polityczno-gospodarczej Rosji i Ukrainy.

W czasie wykładu Adama Michnik podejmie również próbę odpowiedzi na pytanie: Czy Rosja i Ukraina podążą do demokracji czy też pogrążą się w destrukcyjnym konflikcie? Uczestnicy wykładu będą mieli możliwość nabycia publikacji Adama Michnika: „W poszukiwaniu utraconego sensu” w promocyjnej cenie 15 zł oraz pozyskania autografu autora.

Adam Michnik jest redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej”, historykiem, eseistą, publicystą politycznym. W latach 1968-1989 był jednym z czołowych organizatorów nielegalnej, demokratycznej opozycji. Od 1964 r. Michnik studiował na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dwukrotnie zawieszony, a po Wydarzeniach Marcowych 1968 r. relegowany z uczelni i skazany na trzy lata więzienia. W latach 70. działał w licznych organizacjach opozycyjnych i brał udział w wydawaniu wielu pism drugiego obiegu.

W latach 80. Adam Michnik dwukrotnie aresztowany za działania przeciwko PZPR i zwalniany na mocy amnestii. Był uczestnikiem obrad Okrągłego Stołu w 1989 r., członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Uhonorowany licznymi odznaczeniami i tytułami doktora honoris causa. Autor wielu głośnych publikacji i artykułów w czasopismach z całego świata.

Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” został odznaczony przez prezydenta RP Orderem Orła Białego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama