Zdjęcie: materiały prasowe / Rzeszowski Dom Kultury
Reklama

W Rzeszowie powstał nowy mural Arkadiusza Andrejkowa. Tym razem na osiedlu Pobitno, a dokładnie na ścianie Rzeszowskiego Domu Kultury. Uroczyste odsłonięcie w czwartek, 28 kwietnia. 

 – Jest to wewnętrzny mural o wielkości kilku metrów. Przedstawia żołnierza Konfederacji na tle Kopca Konfederatów Barskich – mówi Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury, nie zdradzając zbyt wielu szczegółów.

Uroczystość będzie połączona z podsumowaniem akcji „Historie Życiem Pisane” oraz otwarciem Wystawy Zdjęć Archiwalnych Rzeszowa i Okolic.

Wieczór uświetnią interpretacje utworów zespołu Breakout i Miry Kubasińskiej w wykonaniu wychowanków RDK filia Pobitno, będzie też odczyt dr Eweliny Radion: „Mit miasta w świadomości pokoleń jego mieszkańców” oraz gawędy mieszkańców Pobitna dotyczące dawnych historii osiedla.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

 – Zapraszamy do wspólnego odkrycia Pobitna na nowo, poprzez przyłączenie się do uroczystości oraz wysłuchania gawęd rzeszowian, które budują historię miasta – zachęcają organizatorzy.

Mural Arkadiusza Andrejkowa zostanie odsłonięty w czwartek, 28 kwietnia, w Rzeszowskim Domu Kultury filia Pobitno przy ul. Konfederatów Barskich 43a. Początek godz. 17:00. Jest to inicjatywa RDK, Rady Osiedla Pobitno oraz Stowarzyszenia „Dzielnica”. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama