Zdjęcie: Nowe Horyzonty / materiały prasowe
Reklama

We wtorek (19 kwietnia) w DKF Zorza w Rzeszowie o godz. 18:30 zobaczycie przedpremierowo film „Memoria”. Bilety w cenie 12 złotych. 

„Memoria” to wyprodukowany w 2021 r. na całym świecie dramat fantasy, napisany, wyreżyserowany i współprodukowany przez mistrza azjatyckiego kina Apichatponga Weerasethakula. W filmie, nagrodzonym w Cannes, występują: Tilda Swinton, Elkin Díaz, Jeanne Balibar, Juan Pablo Urrego i Daniel Giménez Cacho. 

Huk. Metaliczny, głośny, przeszywający – jakby wydobywał się z wnętrza planety. Taki dźwięk prześladuje Jessicę (fenomenalna Tilda Swinton) – atakuje ją podczas bezsennych nocy, zaskakuje w najmniej spodziewanych momentach jej podróży po Kolumbii. Ten dźwięk ją przeraża, ale również fascynuje. Czy postradała zmysły?

„Memoria” to transcendentalna, hipnotyzująca podróż – opowieść o pamięci indywidualnej i zbiorowej, o tajemnym, niewidzialnym pomoście między teraźniejszością i przeszłością, o współczesnym świecie, który wydaje się wyhodowany, sztuczny i który łatwo można zainfekować. To film-sen, film-odyseja, unikalne doświadczenie zmysłowe, dźwiękowe i duchowe.

– To film, który pozostaje w widzu na zawsze – zapewniają producenci. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama