Zdjęcie: Materiały Archidiecezji Warszawskiej

Wypożyczalnia Główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie zachęca do udziału w „Wielkim teście wiedzy o kardynale Stefanie Wyszyńskim”.

Internetowy test odbędzie się w Dzień Kobiet (8 marca). Skierowany jest głównie do seniorów działających w Klubie Miłośników Kultury, Literatury i Biblioteki, ale ma także formułę otwartą, mogą więc w nim wziąć udział inni pełnoletni czytelnicy.

Każda z osób, która nadeśle na adres wg@wimbp.rzeszow.pl wypełniony formularz zgłoszenia udziału w konkursie, otrzyma 8 marca na podany w formularzu adres mailowy pytania testowe związane z bohaterem konkursu.

– Test zawiera 25 pytań i dwie wersje odpowiedzi: prawidłową i błędną. Maksymalnie można zdobyć 25 punktów – wyjaśnia Katarzyna Błajdo z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. 

Odpowiedzi należy przesłać na wspomniany adres mailowy także 8 marca. Do wygrania 10 książek. Otrzymają je te osoby, które zdobędą najwięcej punktów i równocześnie najszybciej nadeślą odpowiedzi.

W tym roku przypadają dwie ważne daty związane z kardynałem Stefanem Wyszyńskim – 120. rocznica jego urodzin i 40. rocznica śmierci. Oczekiwana jest także beatyfikacja prymasa, która z powodu pandemii nie mogła się odbyć w 2020 roku. 

Rok 2021 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Prymasa Wyszyńskiego. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama