Zdjęcie: Muzeum-Zamek w Łańcucie

Mimo zakończenia głównego sezonu turystycznego w Muzeum – Zamku w Łańcucie, część ekspozycji nadal pozostaje otwarta. Do 22 grudnia czynne będą także Łaźnie Rzymskie. Wstęp do nich kosztuje symboliczną złotówkę.

Grudzień i styczeń w Muzeum – Zamku w Łańcucie, to zgodnie z wieloletnią tradycją, czas porządków i prac konserwatorskich. W tym roku jednak, mimo zakończenia głównego sezonu turystycznego, otwarte będą wybrane ekspozycje.

W trakcie dwóch zimowych miesięcy konserwacji poddawane są zamkowe wnętrza i eksponaty, a podłogi – woskowane oraz froterowane. To rutynowe prace, prowadzone w łańcuckim Muzeum po każdym sezonie turystycznym.

Wyjątkowo jednak w tym roku, w grudniu czynne pozostają wybrane wystawy. Oprócz Storczykarni jest to Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego, w dawnej Oranżerii i dawnej Ujeżdżalni.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Ponadto do 22 grudnia turyści mogą zwiedzić także Łaźnie Rzymskie w zamkowych piwnicach. Bilet do ordynackiego spa w tym czasie kosztuje symboliczną złotówkę – poinformowała Joanna Garbulińska-Charchut z łańcuckiego Zamku. 

Wejściówki na wszystkie ekspozycje czynne w grudniu, do kupienia wyłącznie przy wejściu na każdą z nich. Szczegółowe informacje na temat dni i godzin otwarcia znajdują się na stronie zamek-lancut.pl.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama