W pierwszych dniach kwietnia w podrzeszowskiej Jasionce rozpocznie się budowa multimodalnego terminalu cargo. Inwestycja będzie kosztowała około 30 mln zł.

[Not a valid template]

 

O planach firmy Waimea Holding, która jest inwestorem terminalu, informowaliśmy w ub. r. Inwestycja miała się rozpocząć jeszcze w 2015 r., ale ten termin został przesunięty na pierwsze dni kwietnia br.

Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka zostanie wybudowany w sąsiedztwie lotniska. Ma być najnowocześniejszą jednostką operacyjną na Podkarpaciu i spełniać najwyższe światowe standardy. W terminalu odbywać się będzie kompleksowa obsługa frachtu lotniczego.

Obiekt będzie miał powierzchnię ponad 6 tys. m kw. Waimea Holding kupiła już działkę o powierzchni 1,6 ha. Terminal cargo wybuduje firma Trasko-Invest.  Przepustowość terminalu wyniesie od 15 tys. do 20 tys. ton rocznie. Inwestor twierdzi, że będzie to jeden z najnowocześniejszych w Europie terminali cargo.

– Zakres usług będzie obejmował pełną obsługę wszystkich rodzajów towarów, w tym przesyłek niebezpiecznych – DGR, przesyłek wartościowych – VAL, przesyłek łatwopsujących się – PER  oraz o nietypowych gabarytach – mówi Andrzej Rosiński, prezes Waimea Holding.

Terminal cargo wyposażony zostanie w nowoczesny sprzęt, w tym urządzenie rentgenowskie do kontroli bezpieczeństwa przesyłek.  Na terenie obiektu odbywać się będzie obsługa przesyłek lotniczych, a w przyszłości także przeładunkiem na transport kolejowy,

Obiekt będzie posiadał także chłodnie i mroźnie, specjalne wyposażone magazyny przeznaczone do przechowywania produktów spożywczych. W budynku będą funkcjonowały także wysokiej klasy klimatyzowane pomieszczenia biurowe dla potrzeb spedytorów, agencji celnych i urzędów celnych.

Budowa terminala cargo ma kosztować ok. 30 mln zł. Inwestor planuje go uruchomić jeszcze w tym roku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama