W sobotę na lotnisku w Jasionce po raz pierwszy gościł samolot An-124-100 w barwach ukraińskich linii lotniczych Antonov Design Bureau.

O pobycie „Rusłana” poinformowali nas członkowie rzeszowskiej grupy entuzjastów lotnictwa EPRZ Spotter Tomasz Kępanowski i Grzegorz Więcek.

Antonov Design Bureau to ukraińskie linie lotnicze specjalizujące się w transporcie cargo (towarowym). Główną bazą jest port lotniczy Kijów-Hostomel, a siedzibą – stolica Ukrainy, Kijów.

Antonov Airlines oferuje swoje usługi na rynku międzynarodowym, głównie w oparciu o ciężki samolot transportowy An-124, dobrze sprawdzający się w transporcie ładunków ponadgabarytowych i niestandardowych.

– Dzięki posiadanej flocie „Rusłanów” oraz jedynemu na świecie, latającemu An-225 Mrija, firma zajmuje liczącą się pozycję pośród przewoźników tego segmentu rynku cargo – napisał do Rzeszów News Tomasz Kępanowski.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

An-124 „Rusłan” jest obecnie trzecim, co wielkości, samolotem transportowym na świecie. Jego rozpiętość wynosi 73,3 m, ma ponad 69 m i 21,08 m wysokości. Prędkość maksymalna „Rusłana” wynosi 850 km/h.

Szczegóły pobytu tej potężnej maszyny w Jasionce nie są znane.

(ak)

redakca@rzeszow-news.pl

 

Reklama