Zdjęcie: Facebook.com / Żużlowa Reprezentacja Polski
Reklama

W poniedziałek, 22 kwietnia, na Stadionie Miejskim Stal w Rzeszowie odbędzie się mecz żużlowy Polska – Reszta Świata. Emocjom na torze będzie towarzyszyć bogata strefa kibica.

Mecz Polska – Reszta Świata to jedno z nielicznych wydarzeń żużlowych, które odbędą się w tym roku w Rzeszowie. Wszystko przez brak licencji drużyny Speedway Stali Rzeszów na starty w żużlowych rozgrywkach ligowych. 

Żużlową reprezentację Polski poprowadzi Marek Cieślak. W jej składzie zobaczymy: Janusza Kołodzieja, Macieja Janowskiego, Patryka Dudka, Bartosza Zmarzlika, Piotra Pawlickiego i Wiktora Lamparta.

Reprezentację Reszty Świata poprowadzi z kolei Zoltan Adorjan, legenda rzeszowskiej Stali oraz jedyny węgierski żużlowiec, który był pełnoprawnym uczestnikiem cyklu Grand Prix. W składzie Reszty Świata znaleźli się: Emil Saifutdinov, Niels Kristian Iversen, Martin Vaculik, Antonio Lindbaeck, Nicki Pedersen i Gleb Chugunov. 

– Oczekuję, że moja drużyna stawi czoła Polakom i pojedzie, jak najlepiej potrafi. Oczywiście, celem zawsze jest zwycięstwo. Polska jest silna, ale wierzę w to, że publika będzie się świetnie bawić i oglądać znakomite wyścigi – mówi Zoltan Adorjan.

Adorjan wróci na stadion w Rzeszowie po 24 latach przerwy. – Rzeszów zawsze o mnie pamięta. Praktycznie co roku dostaję zaproszenie, by znowu się tam pojawić. Będzie mi bardzo miło wrócić do Rzeszowa.

Emocje czekają też w dwóch strefach kibica. Jedną przygotowała a firma kurierska GLS Poland, sponsor generalny żużlowej reprezentacji Polski. Tu największym magnesem również będą wyścigi, tyle że wirtualne. Po założeniu specjalnych gogli Virtual Reality każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności w prowadzeniu wyścigowego motocykla.

Gratką dla każdego kibica żużla będzie z pewnością spotkanie z zawodnikami polskiej reprezentacji i możliwość zebrania autografów od Patryka Dudka, Macieja Janowskiego oraz Bartosza Zmarzlika. Strefa GLS będzie przy wejściu na stadion od ul. Hetmańskiej.

W strefie gadżetów do odebrania będą m.in. żużlowe T-shirty, a w strefie odpoczynku zrelaksujemy się na wygodnych leżakach. – Z niecierpliwością czekamy już na pierwszy w tym roku pojedynek biało-czerwonych. Ale żużel w Polsce to także najlepsi na świecie, wyjątkowo zaangażowani fani. Liczne atrakcje w strefie kibica dopełnią znakomitą atmosferę na meczu – mówi Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS Poland.

Na stadionie będzie też Punkt Szybkiej Paczki, w którym każdy kibic będzie mógł wysłać przesyłkę z żużlowymi gadżetami. 

Druga strefa będzie za trybuną wschodnią stadionu. W niej, każdy bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie. Dla najmłodszych, Decathlon przeprowadzi specjalnie przygotowane animacje sportowe. Dla fanów motoryzacji gratką będą samochody rajdowe Pawła Saneckiego, rajdowego wicemistrza Polski w klasie A-2000, gokarty od Adriana Roga oraz sześć Pitbike-ów od Lamba Pitbike.

W tej strefie również odbędzie się sesja autografowa. Obecni będą Zoltan Adorjan, Martin Vaculik oraz Nicki Pedersen. Miasteczko kibica zostanie otwarte o godz. 13:00. Sesję autografową zawodników polskiej reprezentacji zaplanowano na 13:20, a Reszty Świata o 13:40. Mecz rozpocznie się o 14:30. 

Bilety można kupować za pośrednictwem Eventim.pl, w Punkcie Informacyjnym Millenium Hall w Rzeszowie. Ceny biletów: na trybunach wschodniej i zachodniej – 39 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy). Bilet ulgowy przysługuje młodzieży szkolnej, emerytom, rencistom, studentom z ważną legitymacją do 26. roku życia (urodzeni w 1993 i później).

Za bilet na trybunie przy starcie (sektor nr 6 i 8) trzeba zapłacić 70 zł. Jest też bilet VIP za 490 zł (bilet na miejsca na starcie + wejście do parkingu przed zawodami + wejście na strefę VIP + program). Za program zawodów trzeba zapłacić 10 zł.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama