Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Rzeszów będzie gościł młodych skoczków do wody, którzy od 8 do 14 lipca będą rywalizować w Mistrzostwach Europy Juniorów.

Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody odbędą się na basenie przy ul. Matuszczaka. W mistrzostwach weźmie udział około 300 zawodników w wieku 14-18 lat (mogą się zdarzyć i młodsi) z 25 krajów. Polskę będzie reprezentowało 8-10 zawodników.

Trenerem reprezentacji Polski jest Grzegorz Kozdrański, na co dzień pracujący w Klubie Sportów Wodnych Stal Rzeszów, olimpijczyk z Barcelony w 1992 roku.

Mistrzostwa Europy Juniorów są organizowane od 1967 roku. W Polsce odbyły się tylko raz – w 2013 roku, kiedy to młodzi skoczkowie do wody stanęli w szranki w Poznaniu. Teraz będą rywalizowali w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Do tej rangi zawodów jest przystosowany basen przy ul. Matuszczaka, wybudowany w grudniu 2022 roku za prawie 26 mln zł. Pływalnia jest wyposażona w trampoliny: 1 m, 3 m oraz wieże: 5 m, 7,5 m oraz 10 m. W 2023 r. odbyły się na niej Igrzyska Europejskie. 

Rzeszów może się też pochwalić 22-letnim olimpijczykiem. To Robert Łukaszewicz, zawodnik Stali Rzeszów, który latem pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Lipcową rywalizację młodych skoczków do wody będą mogli oglądać kibice. Wstęp bezpłatny. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama