Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Jesteś mamą, singielką, mieszkasz na wsi lub w mieście? Pracujesz, uczysz się, a może jesteś już na emeryturze? 23 listopada w G2A Arena w Jasionce odbędzie się I Kobiecy Kongres. Przyjdź i przekonaj się, co znaczy siła kobiet w praktyce!

Kobiecy Kongres to inicjatywa Fundacji Projektanci Biznesu oraz G2A Arena w Jasionce. Partnerami wydarzenia są Podkarpacka Rada Programowa Kobiet, Rzeszowska Federacja Kobiet Aktywnych oraz Instytut Kariery, Przedsiębiorczości i Rozwoju. Kongres przygotowały kobiety dla kobiet, które na co dzień borykają się z takimi samymi problemami, jak wy.

– Celem naszego Kongresu jest integracja kobiet z różnych środowisk. Myśl, która nam przyświecała podczas tworzenia tego wydarzenia, to promocja równych praw i siły kobiet – wyjaśnia Patricia Mitro, szefowa Podkarpackiej Rady Programowej Kobiet.

– Kongres adresujemy do wszystkich kobiet, tych z dużych, jak i małych miast, niezależnie od poglądów, wieku czy zawodu. Przyświeca nam hasło: „Każda inna, wszystkie równe” – mówi Mitro.

Organizatorzy Kongresu podzielili go na dwie części – panelową i warsztatową. Na pierwszy ogień pójdą dyskusje. Kongres zacznie się od rozmowy na temat ekologii w życiu kobiety. Prelegentki będą: Marta Krynicka Orzech, Antonina Garbacz-Budzyńska, Urszula Zych, Elżbieta Świętek, Anna Baran i prof. Joanna Kostecka.

Kobiety będą mówiły o tym, jakie ekologiczne rozwiązania warto zastosować w naszym codziennym kobiecym życiu. – Już drobne zmiany naszych nawyków wpływają na poprawę jakości naszego środowiska. Ponadto, podpowiemy, jak znaleźć dobrą alternatywę dla pełnych chemii kosmetyków i detergentów – zapowiada Patricia Mitro.

Kolejnym tematem, który zostanie poruszony podczas Kobiecego Kongresu, będzie sytuacja kobiet niepełnosprawnych, o czym będą mówić: Jolanta Fień, Anna Rzepka, Bernadetta Zajdel, Dorota Lewandowska oraz Barbara Święch-Bober.

Organizatorzy Kongresu poruszając tę kwestię chcą zwrócić uwagę na problemy i miejsce niepełnosprawnych kobiet we współczesnym świecie. Kongres będzie także okazją, aby pomówić o tym, jak wygląda wsparcie kobiet, które są ofiarami wypadków i jaką drogę muszą przejść, by wrócić do pełnej sprawności. 

Trzeci panel dyskusyjny, który przygotowali organizatorzy, to ”Społeczne role kobiet w XXI wieku”, które zaprezentują: Lilianna Kupaj, Patricia Mitro, Dorota Ożóg, prof. Alicja Ungeheuer Gołąb, Marta Niewczas i Magdalena Koryl.

– Zagadnienie wydaje się dość szerokie. Nasze prelegentki będą mówiły m.in., jak to jest być mamą, która pracuje i boryka się z różnymi trudnymi życiowymi problemami, jak robić karierę naukową oraz o tym, jak odnaleźć się w biznesie. To wbrew pozorom nie zawsze jest takie łatwe i oczywiste – uważa Patricia Mitro.

Ostatni panel przygotowany przez organizatorów Kobiecego Kongresu będzie oscylował wokół tematów, które zainteresują każdego rodzica, bez względu na płeć. Mowa tu o problemach wychowawczych z dziećmi.

– Mówi się, że najtrudniej zapanować w domu nad nastolatkami, szczególnie tymi, którzy okres tzw. buntu przechodzą dając rodzicom mocno w kość, dlatego zdecydowaliśmy się wspólnie tę kwestię przedyskutować i spróbować znaleźć dobre rozwiązania – mówi Mitro. – Będziemy próbować zdiagnozować, dlaczego ze współczesną młodzieżą tak trudno się dogadać i co może nam pomóc, aby tę nić porozumienia jednak nawiązać – dodaje.

Podczas Kongresu o młodzieży będzie mówiła… młodzież – dwie harcerki: Kalina Szczukocka i Julia Kowalik oraz nieco starci: Konrad Fijołek i dr Bożena Jaskowska. 

Druga część Kobiecego Kongresu to sześć warsztatów: „Kryzys w związku. Jak sobie z nim radzić?, „Kobiece startupy – zbuduj swój własny biznes”, „Szczęśliwa i zdrowa seniorka”, „Odnaleźć siłę w sobie, by uwolnić się od przemocy”, „Uzależnienia i DDA – studium przypadków” oraz „Cyberprzestępczość i ochrona tożsamości cyfrowej”.

To jednak nie wszystko. Podczas Kobiecego Kongresu odbędzie się także pokaz mody salonu mody „Impresja”. Nosisz rozmiar 38 i marzy ci się spacer po wybiegu w pięknej sukni? Zgłoś się, pisząc na adres: projektancibiznesu@gmail.com.

Na uczestniczki Kobiecego Kongresu będą czekały także stoiska biznesowe: medyczne, medycyna estetyczna, rękodzieło, biznesowe oraz organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych. – Uczestnicy podczas przerwy skosztują wyrobów kół gospodyń wiejskich, ciast oraz napiją się wyśmienitej kawy – zapowiada Patricia Mitro.

Podczas Kongresu będzie można także nawiązać kontakty biznesowe i nie tylko. Ma temu służyć „Speed networking”, a to oznacza, że warto zabrać ze sobą swoje wizytówki, a nóż na Kobiecym Kongresie nawiążecie wartościową i owocną relację biznesową. Jeżeli jednak nie masz wizytówek, nic się nie martw i na to organizatorzy są przygotowani.

Organizatorzy Kongresu przewidzieli też strefę zabaw dla dzieci, więc jeśli jesteś mamą i masz ochotę wziąć udział w wydarzeniu, a nie masz z kim zostawić swojej pociechy na cały dzień – weź ją ze sobą.

Kobiecy Kongres odbędzie się 23 listopada (sobota) w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 17:30. Wstęp na Kongres bezpłatny, wymagana jest rejestracja na stronie kobiecykongres.konfeo.com/pl/groups

I Kobiecemu Kongresowi patronuje Rzeszów News.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

(jg)

PROGRAM KOBIECEGO KONGRESU (23 listopada):

– godz. 9:00 – 10:00 – rejestracja uczestników, liczba miejsc ograniczona

– godz. 10:00 – 10:15 – rozpoczęcie (sala konferencyjna, I piętro)

– godz. 10:15 – 11:00 – I Panel Dyskusyjny: „Ekologia w życiu kobiet”

– godz. 11:00 – 11:10 – prezentacja międzynarodowego projektu

– godz. 11:00 – 11:45 – II Panel Dyskusyjny: „Kobiety (nie)pełnosprawne”

– godz. 11:45 – 11:55 – prezentacja drugiego projektu kobiecego

– godz. 11:55 – 12:15 – przerwa kawowa

– godz.12:15 – 13:00 – III Panel Dyskusyjny: „Społeczne role kobiet w XXI wieku”

– godz. 13:00 – 13:45 – IV Panel Dyskusyjny: „Czego ode mnie chcesz?” – czyli problemy wychowawcze z młodzieżą”

– godz. 13:45 – 14:00 – braffiterka – tajniki kobiecej bielizny

– godz. 14:00 – 14:15 – pokaz mody – Impresja

– godz. 14:15 – 15:00 – przerwa – zwiedź przestrzeń targową i weź udział w „Speed networkingu”

– godz. 15:00 – 16:30 – sześć warsztatów tematycznych, które rozpoczynają się równolegle. Na każdy warsztat może zapisać się maksymalnie 40 osób.

– godz. 16:30 – 17:00 – podsumowanie i konkursy dla uczestniczek

– godz. 17:00 – 17:45 – koncert TheLikat 

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama