Zdjęcie: materiały dystrybutora / Youtube / Na zdjęciu: "Ucieczka na srebrny glob"
Reklama

„Ucieczkę na srebrny glob” – dokument o niepowstałym filmie Andrzeja Żuławskiego, a także trzy nagradzane fabuły pokaże w listopadzie Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps”.

Listopad w DKF-ie otworzy w najbliższy poniedziałek dramat w reżyserii irańskiego reżysera Mohammada Rasoulofa, prześladowanego przez władze Iranu.

„Zło nie istnieje” opowiada o ludziach, którzy wykonują wyroki i muszą mierzyć się z trudnymi do wyobrażenia dylematami. W tej wstrząsającej opowieści Rasoulof ponownie sprzeciwia się karze śmierci. 

Jako drugi, 15 listopada, DKF „Klaps” wyświetli komediodramat „Komedianci debiutanci” Emmanuela Courcola. 

Jego bohaterem jest Etienne, który prowadzi warsztaty teatralne w więzieniu. Początkowo nieprzychylna mu grupa skazanych, z czasem angażuje się w próby do „Czekając na Godota”. Sztuka Becketta zbliża mężczyzn.

„Ucieczka na srebrny glob”

22 listopada w „Klapsie” odbędzie się pokaz „Ucieczki na srebrny glob”. To dokument o filmie „Na srebrnym globie” Andrzeja Żuławskiego, który mógł stać się przełomowy w historii w historii kina science-fiction – jeszcze przed „Gwiezdnymi wojnami”.

Rozmach produkcyjny, gwiazdorska obsada, rewolucyjne kostiumy i scenografia zapowiadały arcydzieło. Dlaczego zatem władze kinematografii PRL wstrzymały produkcję na dwa tygodnie przed końcem zdjęć?

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pozostał film-legenda, który nadal inspiruje filmowców z całego świata. „Ucieczka na srebrny glob” w reżyserii Jakuba Mikurdy opowiada o największej tajemnicy i niespełnionym marzeniu polskiego kina. 

Jako ostatni w listopadzie „Klaps” zaprezentuje irańsko-francuską koprodukcję „Ballada o białej krowie”. 

Miny próbuje dojść do siebie po stracie męża. Niebawem dowiaduje się jednak, że został on uwięziony i stracony za zbrodnię, której nie popełnił. Władze próbują zamieść sprawę pod dywan. Kobieta rozpoczyna walkę z cynicznym systemem.

DKF „Klaps” działa przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Przy ulicy Okrzei 7 w każdy poniedziałek o godz. 19:00 odbywają się seanse z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami. 

Bilety dostępne są na dwie godziny przed projekcjami w kasie WDK-u. Pojedyncze wejściówki kosztują 10 zł, a karnety 30 zł.

Zdjęcie: materiały DKF „Klaps”

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama