Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Pasjonaci królewskiej gry, to coś dla Was! W dniach 7-11 listopada br. odbędą się  XII Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. 

Mistrzostwa odbędą się w nowym miejscu, tym razem w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina (ul. Paderewskiego 154). Wyłonią one Mistrzów Rzeszowa w kategorii seniorów, juniorów i do lat 10. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy pasjonaci królewskiej gry bez względu na wiek, a na zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz rzeczowe.

XII Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach organizowane są przez dyrektora turnieju Romana Wąsika, sędziego głównego Mistrzostw przy współpracy z RDK, Rzeszowskim Klubem Szachowym oraz przedsiębiorstwem turystycznym „Wagabunda”.

Zawody zostaną rozegrane w trzech kategoriach turniejowych: Grupa A – szachiści z rankingiem 1700 i wyższym, Grupa B – juniorzy i juniorki (2008-2005) oraz seniorzy z rankingiem FIDE i Polskim do 1699, Grupa C – juniorzy i juniorki (2009 i młodsi). Turniej, będzie klasyfikowany do Międzynarodowej Federacji Szachowej – FIDE.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Organizatorzy wręczą puchary zdobywcom trzech pierwszych miejsc w każdej grupie
oraz dodatkowo dla Mistrzyń Rzeszowa w kategorii kobiet i dziewczynek do lat 10. Nagrody finansowe przyznane zostaną dla zwycięzców Grupy A oraz dla najwyżej sklasyfikowanej kobiety i juniora. Nagrody rzeczowe otrzymają natomiast najlepsi gracze Grupy B oraz wszyscy uczestnicy startujący w najmłodszej Grupie C.

Uroczystość otwarcia mistrzostw (7-11 listopada) odbędzie się w piątek 8 listopada o 16:30, natomiast oficjalne rozstrzygnięcie w poniedziałek 11 listopada o 16:30. Regulamin zawierający szczegóły dotyczące udziału w mistrzostwach znajdziecie TUTAJ. Turniejowi patronują prezydent Rzeszowa, Polski Związek Szachowy oraz Podkarpacki Związek Szachowy.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama