2.7 C
Rzeszów
czwartek, 8 grudnia, 2022
Strona główna KOMUNIKACJA W maju w Rzeszowie rower, skuter i hulajnoga miejska. Przetarg ogłoszony

W maju w Rzeszowie rower, skuter i hulajnoga miejska. Przetarg ogłoszony

Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News
Ponad 100 tys. zł ratusz chce przeznaczyć na prowadzenie miejskiej wypożyczalni jednośladów. W repertuarze powinny znaleźć się rowery czwartej generacji oraz elektryczne skutery i hulajnogi.
 
Miasto w środę ogłosiło przetarg na usługę wdrożenia, utrzymania i serwisowania Rzeszowskiego Roweru Miejskiego. Tym razem od firmy, która będzie obsługiwać system rowerowy, ratusz oczekuje 80 rowerów czwartej generacji, czyli takich, które działają na aplikację i nie potrzebują stacji bazowych, 20 skuterów elektrycznych i 50 hulajnóg elektrycznych.
 
– Otwarcie ofert zaplanowaliśmy na 11 kwietnia. Chcielibyśmy, aby wypożyczalnia ruszyła 1 maja i funkcjonowała co najmniej do 15 listopada – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
 
Jednoślady mają być w jednym kolorze i nie mogą zawierać reklam. Operator ma również przygotować aplikację, która umożliwi mieszkańcom korzystanie z wypożyczalni, a także wdrożyć cały system związany z obsługą i monitoringiem sprzętu.  
 
W trakcie trwania umowy operator ma dać gwarancję, że co najmniej 80 procent sprzętu będzie działało bez zarzutu. Na naprawę uszkodzonych rowerów, skuterów i hulajnóg ratusz daje zwycięskiej firmie nie więcej jak 5 dni.
 
Ratusz na wdrożenie roweru miejskiego wraz ze skuterami i hulajnogami przeznaczył ponad 100 tys. zł. W ubiegłym roku wypożyczalnię w formie testu – od lipca do listopada – prowadziła firma Blinkee. Jak niedawno pisaliśmy, Blinkee w tym roku już raczej wypożyczalni nie poprowadzi i operatorem prawdopodobnie będzie Romet. 
 
(jg)
 
redakcja@rzeszow-news.pl 

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama