Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Szukasz ciekawej pracy? Chcesz podjąć nowe wyzwanie w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego? Przyjdź na Wojskowe Targi Służby i Pracy. W dniach 17-18 marca odbędą się w Boguchwale k. Rzeszowa.

Wojskowe Targi Służby i Pracy po raz pierwszy organizują Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji. To wydarzenie promujące nowe formy służby wojskowej wprowadzone ustawą o obronie Ojczyzny.

– Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach – mówi Mariusz Błaszczak wicepremier, minister obrony narodowej.

Targi odbędą się w 16 miastach w Polsce w dniach 17-18 marca (piątek-sobota), na Podkarpaciu – w Boguchwale, w godz. 9:00-18:00 w Miejskim Centrum Kultury. Uzyskacie informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej, jak również służbie zawodowej.

Każdy będzie mógł porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub Wojsk Obrony Terytorialnych.

Różne drogi do służby wojskowej

Rekruterzy poinformują, jak zostać żołnierzem zawodowym, a także podjąć służbę w innych rodzajach służby wojskowej. Zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych z kolei poznają oferty w poszczególnych jednostkach i instytucjach wojskowych.

Na targach będą punkty rekrutacyjne obsługiwane przez wojskowe centra rekrutacji. Przedstawiciele WCR przedstawią ścieżkę kariery opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych zainteresowań.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zdecydowani będą mogli na miejscu wypełnić wniosek o powołanie do służby. Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji przedstawi także szkolenia w klasach wojskowych czy szkolenia ochotnicze dla studentów w programie Legia Akademicka.

Na targach wystawiać się będą m.in. 21. Brygada Strzelców Podhalańskich, Wojska Obrony Terytorialnej, Wojska Obrony Cyberprzestrzeni. Swoją ofertę przedstawią również wszystkie uczelnie wojskowe w Polsce.

Pokazy sprzętu i… grochówka

Targi wzbogacą liczne atrakcje dla miłośników wojskowości – w programie prezentacje m.in. przeciwlotniczego zestawu rakietowego POPRAD, kołowego transportera opancerzonego ROSOMAK, Dronu Fly Eye i wyposażenia wojskowego, jak również pokazy działań żołnierzy.

– Będzie można zobaczyć występy orkiestry wojskowej. A na zakończenie nie zabraknie prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka oraz świeży chleb z piekarni polowej – zachęca sierż. Bartłomiej Nitychoruk z CWCR w Rzeszowie. 

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama