Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Po raz drugi w Rzeszowie odbędzie się Manifa. W tym roku hasłem demonstracji feministycznej jest solidarność kobiet. 

Manifa ulicami Rzeszowa przejdzie 16 marca (sobota) pod hasłem: “Nie ma feminizmu bez solidarności. To my jesteśmy rewolucją.” Rozpocznie się o godz. 15:00 na styku al. Lubomirskich z ul. Szopena. Organizuje ją Rzeszowska Koalicja na Recz Kobiet. 

“Zapraszamy wszystkich i wszystkie, którym kwestie dotyczące kobiet nie są obojętne, jak te na poziomie krajowym, tak i lokalnym” – zachęcają organizatorzy II Manify w Rzeszowie. Pierwsza odbyła się 10 marca 2018 roku

Manifa to coroczna demonstracja organizowana w związku z Dniem Kobiet. Początkowo miała być jednorazowym protestem przeciwko policyjnej akcji w Lublińcu, gdzie na podstawie anonimu policjanci zatrzymali w czasie badania pacjentkę ginekologa i zmusili ją do poddania się badaniu kryminalistycznemu.

Tamto wydarzenie przerodziło się w ogólnopolską demonstrację feministyczną.

Zdjęcie: Manifa Rzeszów

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

25 KOMENTARZE

 1. Ewa czyli chcesz powiedzieć, że walczycie o coś co macie wywalczone od blisko 100 lat? Czy chcesz porównać te feministki do tamtych? Bo jeśli to drugie to porównanie mocno niecelne.

 2. Gdyby feministki nie miały kompleksów, że są kobietami to by nie było takich manif. Na każdym kroku chcecie na siłę pokazać, że jesteście, lepsze, mądrzejsze. Miliony artykułów, o tym że lepiej się uczycie, lepiej pracujecie, jeździcie bezpieczniej itd. Wszytko to dlatego, bo próbujecie się dowartościować, bo czujecie się gorsze od facetów. A prawda jest taka, że jesteśmy inni. Faceci są lepsi w męskich dziedzinach, a kobiety w damskich. Problem w tym, że takie feministki nakładły kobietom do głów, że kobieta musi się spełniać i być dobra w męskich dziedzinach.

 3. Może dlatego, że nie każda kobieta chce być postrzegana tylko jako worek na spermę. Skoro ty masz takie ambicje to twoje prawo.

 4. Niech panowie komentujacy na tym forum na poziomie powiatowo – wiejskim pamietaja ze gdyby nie mieli kompleskow to by tych glupot nie pisali i nie obrazali kobiet. A ze cos w glowce gryzie to i sie trzeba wyzyc.

  Do psychologa zapraszam na rozmowy. Zyjemy w wolnym kraju i mozna sobie byc feministka, ubierac sie i wygladac jak kto chce. Gowno ci jednen z drugim do tego!

 5. Raczej to było odchowanie niż wychowanie.Prawdziwy facet z jajami nie z torebką zna swoją wartość i nie musi jej budować na obrażaniu, poniżaniu kobiet bo to słabe i chamstwo po prostu.

 6. Przypuszczam, że Pańska Mama uczyła Pana kultury. proszę z szacunku do niej nie obrażać wyglądu innych kobiet. Hasła mogą się Panu nie podobać – każdy ma prawo do swojego zdania

 7. Przypuszczam, że Pańska Mama uczyła Pana kultury. proszę z szacunku do niej nie obrażać wyglądu innych kobiet. Hasła mogą się Panu nie podobać – każdy ma prawo do swojego zdania

 8. masz racje, jest was garstka, ale wrzeszczycie okropnie, zebly sprawiac wrazenie ze jest was wiele. wrzaskiem i wyuzdanymi haslami nic nie osiagniecie, co najwyzej lekcewazenie a co u niektorych irytacje. jedyna wiedze jaka jestescie w stanie sobie przyswoic jest edukacja seksualna. tylko to wam w glowach. zachowajcie dla siebie te wasze macice. patrzac jako facet na te zdjecia sam nie wiem co jest bardziej odpychajace. hasla, czy je trzymajace

 9. Takie te chłopy teraz z torebkami miękkim ch….robione ,że jak widać przerażenie i nienawiść budzi parę kobiet na ulicy. Takiego faceta mieć w domu to dopiero tragedia.

 10. Oj legnie się głupota w ciasnych umysłach tych pozalekcyjnych się Boże rewolucjonistek. Powiedzieć : dno i żenada to jakby nic nie powiedzieć. Lewaki,demony i inne lgtb czy gtlb lub tglb…..

 11. Rewolucji się znowu zachciało tak? Miliony ofiar to za mało, chcecie więcej, tak? Będzie wysyłać katolików tysiącami na gilotynę jak Jakobini, tak? Niedoczekanie wasze.

Comments are closed.