Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiadają, że połączenia z Rzeszowa do Nowego Jorku zostaną wznowione 29 marca. Warunek? Muszą być zniesione pandemiczne ograniczenia w podróżowaniu. 

LOT umożliwia już rezerwację biletów na loty z Jasionki na nowojorskie lotnisko w Newark. Z systemu rezerwacyjnego narodowego przewoźnika wynika, że transatlantyckie połączenia będą od 29 marca, raz w tygodniu. Mają je obsługiwać Boeingi 787-8 Dreamlinery.

Z Jasionki wylot planowany jest w poniedziałki o godz. 14:10, przylot do Newark o 17:50 czasu lokalnego. Z kolei rejsy z Newark mają być w każdą niedzielę – wylot o 19:45, przylot do Jasionki o 10:20 następnego dnia.  

Połączenia z Rzeszowa do Nowego Jorku mają być do 25 października br. Ich uruchomienie jest jednak uzależnione od zniesienia zakazu lotów z USA do Europy, które 13 marca 2020 r. wprowadził ówczesny prezydent USA Donald Trump z powodu pandemii koronawirusa. 

Zakaz lotów z USA do Europy miał obowiązywać do 26 stycznia br., ale już wiadomo, że zostanie on przedłużony. Tak zdecydowała administracja nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Joe Bidena. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

„W obliczu zaostrzającej się pandemii i kolejnych, coraz bardziej zaraźliwych wariantów wirusa, pojawiających się na świecie, to nie jest czas na znoszenie ograniczeń w podróżach międzynarodowych” – poinformowała na Twitterze Jen Psaki, rzeczniczka Joe Bidena.

Mimo obowiązującego zakazu, LOT obsługuje połączenia z Polski do USA, ale na pokładach Dreamlinerów mogą być jedynie obywatele amerykańscy, posiadacze Zielonych Kart lub osoby z prawem do stałego pobytu w Stanach Zjednoczonych.

Bezpośrednie loty do Nowego Jorku wróciły do Rzeszowa w kwietniu 2018 roku – po ośmiu latach przerwy. W 2019 roku rejsy były do października. Potem miały one wrócić w marcu 2020 r. Bezskutecznie. Od października ub. r. pięć Dreamlinerów „nocuje” w Jasionce

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama