Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Niedziela (2 października) w Rzeszowie to rywalizacja uczestników 10. Maratonu Rzeszowskiego i towarzyszącej mu 8. Sztafecie Maratońskiej. 

Uczestnicy maratonu i sztafety wystartują jednocześnie o godzinie 9:30 z Rynku. Do pokonania będą mieli trasę o długości 42.195 m, składającą się z dwóch jednakowych pętli. Na czas rywalizacji ulice będą zamknięte od godz. 8:00 do 16:00. 

Uczestnicy maratonu i sztafety pobiegną ulicami: Kościuszki, Placem Farnym, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Targową (lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy), Piłsudskiego (lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy).

Dalej pobiegną ulicami: Cieplińskiego, rondem Żołnierzy Wyklętych, Zygmuntowską (częściowo zamknięta do skrzyżowania z Jagiellońską), Jagiellońską (częściowo zamknięta od skrzyżowania z Zygmuntowską do 3 Maja), 3 Maja, Lubomirskich.

Następnie zawodnicy pokonają ulice: Szopena (częściowo zamknięta do Pl. Śreniawitów, Placem Śreniawitów (częściowo zamknięta, prawy pas ruchu zgodnie z kierunkiem jazdy do Dąbrowskiego), Dąbrowskiego (lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy).

Potem ulicami: Powstańców Warszawy, Hetmańską (częściowo zamknięta od Powstańców Warszawy do Bulwarowej), Bulwarowa, bulwarami (w kierunku Lisiej Góry do Jarowej, od Jarowej do Mostu Lwowskiego), kładka przy Moście Lwowskim). 

Dalej rywalizacja toczyć się będzie na bulwarach nad Wisłokiem do Mostu Naruszewicza, gdzie zawodnicy zawrócą i bulwarami wrócą do Mostu Lwowskiego, który przebiegną chodnikiem i skręcą na bulwary nad Wisłokiem. 

Dalej zawodnicy pobiegną przez Olszynki nad Wisłokiem do ul. Szopena, która zostanie częściowo zamknięta, ul. Słowackiego – do Rynku. Tam zawodnicy zrobią pętlę i przebiegną trasę jeszcze raz.

Pogrubione ulice zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu. Pozostałe ulice będą częściowo zamknięte na wyznaczonych odcinkach. Trasę i przylegające do niej skrzyżowania, nadzorowane będą przez policjantów drogówki i służby organizatorów.

W czasie maratonu zmieni się trasa miejskich autobusów MPK. 

2 października (niedziela)

w godz. ok. 8:00-16:00:

Linie 2 i 14 do przystanku Kopisto Most Zamkowy 04 nie ma bez zmian, następnie skręcają w: Szopena, jadą Targową, Pl. Wolności, Piłsudskiego, i dalej bez zmian;

Linie 5, 6, 12, 13 i 37 do przystanku Powstańców Warszawy Dom Studenta 09 bez zmian, następnie: Podwisłocze, Kopisto, Most Zamkowy, Szopena, i dalej bez zmian;

Linie 8, 26, 34, i 58 do przystanku Powstańców Warszawy Dom Studenta 09/ Warszawy / Podwisłocze 07 bez zmian, następnie nadal Powst. Warszawy – Dąbrowskiego – Lisa-Kuli, i dalej bez zmian;

Na ulicach Powst. Warszawy, Dąbrowskiego, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Pl. Wolności, autobusy zatrzymają się na pasie ruchu.

(ram, la)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama