Zdjęcie: Urząd Miasta w Rzeszowie
Reklama

Około 6000 kibiców zasiądzie na trybunach Stadionu Miejskiego podczas niedzielnych 85. derbów Rzeszowa pomiędzy Stalą a Resovią. 

Niedzielny mecz będzie miał ogromne znaczenie dla układu tabeli 2-ligowych rozgrywek piłkarskich. W ostatniej 9. kolejce zarówno Stal, jak i Resovia wygrały swoje mecze. Stal pokonała w derbach Podkarpacia Stal Stalowa Wola 2:1, a Resovia wygrała ze Skrą Częstochowa 2:0. Stal wróciła na fotel lidera, Resovia zajmowała trzecie miejsce, tracąc do Stali dwa punkty.

10. kolejka rozpoczęła się w piątek. Górnik Łęczna pokonał Gryf Wejherowo 2:0 i to on w tej chwili jest na czele II-ligowej tabeli. Jeżeli niedzielne derby Rzeszowa wygra Stal, to ona wróci na fotel lidera. Mecz rozpocznie się o godz. 13:05 na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej. Derby będzie można także na żywo zobaczyć w TVP 3 oraz na stronie sport.tvp.pl.

Dotychczasowy bilans derbów jest korzystniejszy dla Resovii, która wygrywała 35 razy. Stal była lepsza w 32 spotkaniach, 18 razy zanotowano remis. Derby cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców. Resovia dostała dla swoich fanów 1024 wejściówki, które rozeszły się w ekspresowym tempie. Wyprzedano je na trzy dni przed meczem. Stal dorzuciła Resovii jeszcze 100 biletów.  

Przedstawiciele Stali Rzeszów przewidują, że 85. derby Rzeszowa na trybunach zobaczy ok. 5000-6000 kibiców. Do zabezpieczenia meczu przygotowana jest także policja, która będzie pilnowała okolic stadionu. Funkcjonariusze będą również eskortować kibiców Resovii w drodze na stadion Stali. Wyjście ze stadionu Resovii przy ul. Wyspiańskiego zostało zaplanowane na godzinę 11:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: