Zdjęcie: "Malowane słońcem", obraz Wacława Kochanowicza
Reklama

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci organizuje aukcję charytatywną prac znanych artystów, z której cały dochód będzie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego.

To będzie 14. aukcja charytatywna na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Odbędzie się w najbliższą niedzielę, 11 grudnia, w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. 

W czasie aukcji głównej pod młotek trafi 101 obrazów podarowanych przez artystów, którzy od lat wspierają rzeszowskie hospicjum. Kolekcjonerzy dzieł sztuki będą mieli o co walczyć, bo do kupienia są obrazy m.in. Wacława Kochanowicza, Emila Polita czy Józefa Wilkonia. 

– Mamy grono wspaniałych artystów, którzy co roku przekazują nam swoje prace. Wysłaliśmy również zaproszenie do galerii. Kto chciał, mógł podarować nam swoje obrazy – mówi Justyna Babiracka z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. 

Ceny wywoławcze rozpoczynają się od 100 zł. Najdroższy jest obraz olejny „Malowane słońcem” podarowany przez Kochanowicza, licytacja rozpocznie się od 8 tys. zł. 

Tegoroczny dochód z aukcji zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego, czyli podnośnika na oddział stacjonarny hospicjum oraz koncentratorów tlenu dla dzieci, które są pod opieką hospicjum domowego.

Niedzielna aukcja rozpoczyna się o godz. 13:00 sprzedażą obrazów z poprzednich lat. Prace będzie wystawione we foyer teatru. Natomiast o 14:00 rozpocznie się aukcja główna, obrazy będzie można licytować również telefonicznie, pod numerami: 662 288 538; 535 984 445.

Wszystkie prace, które są do kupienia podczas tegorocznej aukcji, można obejrzeć w katalogu, na stronie Fundacji www.hospicjum-podkarpackie.pl.

Zdjęcie: materiały organizatorów

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama