Zdjęcie: Pixabay

Czytelnicy Rzeszów News alarmują, że w najbliższą niedzielę (11 kwietnia) w parafii pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie może dojść do łamaniach covidowych obostrzeń. Duchowni zapewniają, że tak się nie stanie. 

W niedzielę w kościele przy ulicy 3 Maja ma się odbyć sakrament bierzmowania. W związku z pandemią koronawirusa, od 27 marca do 18 kwietnia obowiązują dodatkowe obostrzenia sanitarne. Dotyczą one m.in. kościołów, w których może przebywać jedna osoba na 20 m kw. W świątyniach cały czas obowiązują też limity wiernych.

W parafii pw. Św. Krzyża w Rzeszowie jednocześnie może przebywać maksymalnie 25 osób. Niedzielne bierzmowanie zaplanowano na godz. 13:30. – Podczas bierzmowania ma być 65 osób plus księża. Każdy bierzmowany ma być z dwójką rodziców i świadkiem – twierdzi jedna z naszych Czytelniczek. 

– Część osób ma problemy ze świadkami. Księża nie godzą się, żeby np. jeden z rodziców mógł być świadkiem albo żeby dwójka dzieci miała jedną osobę jako świadka. W sobotę ma być próba. Może przyjść, kto chce, w niedziele ma być komplet – twierdzi kobieta. 

Kontaktujemy się ks. z Władysławem Jagustynem, proboszczem parafii pw. Świętego Krzyża. – Ma być bierzmowanych 13-15 osób. Nie mogę teraz tego sprecyzować, bo dwie osoby się wahają. Bierzmowani będą podchodzić do biskupa. Wszystko przeprowadzimy zgodnie z rygorami sanitarnymi – zapewnia ks. Jagustyn. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Nie chciał nam powiedzieć, ile osób ma uczestniczyć w niedzielnym nabożeństwie. Po szczegóły odesłał nas do rzeszowskiej kurii diecezjalnej. Jej rzecznik ks. Tomasz Nowak nie był jednak w stanie mam powiedzieć, jak parafia zamierza zorganizować niedzielną uroczystość. 

– W Triduum Paschalne podczas nabożeństw w kościołach księża liczyli ludzi. Gdy limit był wyczerpany, wierni zostawali na zewnątrz, gdzie ustawiano ławeczki. To jest jakieś rozwiązanie. Być może takie będzie zastosowane w niedzielę podczas bierzmowania – mówi ks. Nowak. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama