Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Nina Nowak wystąpi w niedzielę 14 października podczas XVIII diecezjalnego Dnia Papieskiego w Rzeszowie.  Uroczystości odbędą się pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”.

XVIII Dzień Papieski skupia uwagę wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II – 60. rocznicy sakry biskupiej Karola Wojtyły i 40. rocznicy wyboru na papieża oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa papieża- Polaka. „Promieniowanie ojcostwa” – to tytuł dramatu Karola Wojtyły z 1964 roku. O ojcostwie papież mówi także w dwóch innych książkach: „Wstańcie, chodźmy!” oraz „Pamięć i tożsamość”. 

Obchody Dnia Papieskiego rozpoczną się w niedzielę (14 października) o godz. 15:00 w katedrze rzeszowskiej mszą świętą dziękczynną za dar św. Jana Pawła II w 40. rocznicę rocznicę jego wyboru na papieża.   

Po mszy w Parku Papieskim w Rzeszowie zaprezentowany zostanie spektakl o Janie Pawle II, album dla papieża oraz animacja „Polska! Nasza Ojczyzna”, będą także przemówienia i błogosławieństwo. 

Po oficjalnej części natomiast odbędzie się losowanie nagród dla uczestników uczestników „Pielgrzymowania Rzeszowskim Szlakiem Świętych”. Wcześniej, bo już od 11:30 na dzieci czekać będzie „Wioska Papieska” – gry, zabawy i animacje. 
 
O 17:30 rozpocznie się Koncert Papieski w wykonaniu Niny Nowak oraz zespołu muzyków Polskiego Radia i Telewizji. Nina Nowak to czołowa polska śpiewaczka klasyczna, która występuje z najbardziej elitarnymi orkiestrami symfonicznymi w Polsce i na świecie.

Nina Nowak wielokrotnie koncertowała w Watykanie – 27 kwietnia 2014 r. zaśpiewała na uroczystościach kanonizacji ojca świętego i mszy celebrowanej przez papieża Franciszka na placu Św. Piotra na Watykanie, a 26 lipca 2016 r. zaśpiewała na otwarciu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz podczas uroczystej mszy celebrowanej przez ojca świętego. 

PROGRAM XVIII DIECEZJALNEGO DNIA PAPIESKIEGO:

– Godz. 11.30 – gry i zabawy dla dzieci w Wiosce Papieskiej zorganizowanej w Parku Papieskim,

– Godz. 15.00 – Msza św. w katedrze (dziękczynienie za Jana Pawła II w 40. rocznicę wyboru na papieża),

– Godz. 16.00 – przemarsz do Parku Papieskiego,

– Godz. 16.15 – Program Papieski:

* spektakl o Janie Pawle II,

* album dla papieża, 

* animacja „Polska nasza Ojczyzna”,

* przemówienia i błogosławieństwo,

* losowanie nagród dla uczestników Pielgrzymowania Rzeszowskim Szlakiem Świętych,

– Godz. 17.30 – Koncert Papieski w wykonaniu Niny Nowak i Zespołu Muzyków Polskiego Radia i Telewizji.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama