Około 10 tys. porcji papieskiej kremówki zostanie rozdanych w niedzielę (31 maja) w Rzeszowie podczas festynu rodzinnego „Bądźmy razem”. Atrakcji będzie jeszcze więcej.

Festyn jest przygotowany z okazji Dnia Matki. Organizuje go Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Cech Rzemiosł Wielobranżowych, Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie. Festyn rozpocznie się mszą świętą o godz. 12:15 w Kościele Św. Krzyża przy ul. 3 Maja.

95-metrowa kremówka

Po mszy na estradzie przed kościołem odbędą się okolicznościowe wystąpienia. Na ul. 3 Maja o godz. 13:15 odbędzie się także degustacja papieskiej kremówki, którą przygotują podkarpaccy rzemieślnicy z branży cukierniczej i piekarskiej.

Kremówka będzie z okazji 95. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa i dla upamiętnienia 24. rocznicy jego wizyty w Rzeszowie z dziękczynieniem za kanonizację.

Kremówka będzie miała 95 metrów długości. Dla uczestników uroczystości przygotowano ok. 10 tys. porcji. Ciasto piecze się w cukierni w Zaczerniu, a kremem przekłada na ul. Miodowej w Rzeszowie.

Do wykonania tak gigantycznej kremówki potrzeba ok. 300 kg mąki, 800 litrów mleka, 150 kg cukru, 3 tys. jaj, 25 litrów rumu, 200 kg masła, 800 kg margaryny, 50 kg rodzynek, 25 kg cukru pudru do posypania, 200 kg proszku budyniowego.

Praca nad taką dużą liczbą ciastek trwa 3 dni.

W drugiej części uroczystości – festyn rodzinny rozpocznie się po przejściu na rzeszowski Rynek. W programie przejażdżki konne, motocyklowe, gry i zabawy.

PROGRAM

– Godz. 12:15 – Msza św. – Kościół św. Krzyża ul. 3 Maja – śpiew „Połoniny”

– Godz. 13:15 – Papieska Kremówka – ul. 3 Maja

– Godz. 13:45 – przejście na Rynek – Orkiestra Szałamaistek i Zespół Mażoretek

– Godz. 14:00 – Rynek – „Bądźmy razem” – prowadzenie: Justyna Polanowska – Orkiestra Szałamaistek i Zespół Mażoretek, Połoniny

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Godz. 14:00 – gry i konkursy dla dzieci – losy: – KLANZA – gry i zabawy dla dzieci, – przejazdy bryczkami, – prezentacja motocykli – jazda po mieście, – „Maluj z nami” – plastycy WDK z dziećmi, – zjeżdżalnia, – WSSE Rzeszów – stoisko z pomiarem CO w wydychanym powietrzu, materiały antytytoniowe, antyalkoholowe, alkogogle i narkogogle, – Społeczna Podkarpacka Akademia Najlepszych Praktyk: „Prawa i świadczenia przysługujące rodzicom w związku z urodzeniem lub przyjęciem dziecka na wychowanie” oraz z programami: samorządu Miasta Rzeszowa „Rodzina Wielodzietna 3+; „Rodzina Zastępcza„ i rządowym „Karta Dużej Rodziny” – Szkoła Eureka – bezpłatny makijaż i rodzinne sesje fotograficzne oraz udzielanie porad

– Godz. 14:00 – 16:30 – przekazanie paczek – dar sieci sklepów Biedronka

– Godz. 14.45 – Dziecięca Grupa Artystyczna z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie – gala piosenki

– Godz. 15:15 – Marsz dla Życia i Rodziny – wejście na Rynek

– Godz. 15:45 – Koncert Artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie laureatów festiwali piosenki w kraju i zagranicą

– Godz. 16:30 – Przedszkole św. Rodziny – wiersze i piosenki dla Mamy

– Godz. 16:45 – śpiew: Karolina, Jakub, Weronika, Dominik Połowniak

– Godz. 17:15 – Akademia tańca nowoczesnego – Roztańczone Nutki – Sixteen Show Dance

– Godz. 17:45 – Piosenki: Kornelia Kulczycka,

– Godz. 18:00 – ZKS Stal – akrobatyka sportowa,

– Godz. 18:15 – losowanie nagród

– Godz. 19:00 – ALEX – zespół z Tyczyna,

– Godz. 20:30 – Apel Jasnogórski

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama