Zdjęcie: Rzeszowski Dom Kultury

Finał XIII Podkarpackiego Przeglądu Kapel Ludowych  i Zespołów Śpiewaczych „Do Korzeni” zaplanowano na niedzielę.  Ze względu na epidemię koronawirusa wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się online. 

Finał Przeglądu w formie transmisji na żywo z występami uczestników oraz ogłoszeniem wyników odbędzie się w niedzielę (29 listopada) o godz. 16:00 na facebookowym profilu Rzeszowskiego Domu Kultury.

W tegorocznej edycji Podkarpackiego Przeglądu Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych „Do Korzeni” bierze udział osiem grup folklorystycznych, które walczą o Nagrodę Główną oraz Nagrodę Publiczności (wartość każdej to 600 zł).  

Są to zespoły: Kapela Ludowa Duklanie z Ośrodka Kultury w Dukli, Kapela Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie, Kapela Ludowa Iskierczanie z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie, Kapela Ludowa Kurasie z Lubziny.

Podczas finału festiwalu wystąpią także: Kapela Ludowa Markowianie z Centrum Kultury Gminy Markowa, Kapela Ludowa Młode Kurasie z Lubziny, Kapela Piasty z Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym oraz Kapela Ludowa Zalasowianie z Ośrodka Kultury w Ryglicach filia w Zalasowej

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zdobywcę tegorocznej Nagrody Głównej wyłoni jury w składzie: Sławomir Gołąb (przewodniczący jury, chórmistrz grup baletowych i wokalnych Zespołu Pieśni
i Tańca „Resovia Saltans”), Barbara Kotwasińska (członek jury, muzyk, znawca kultury ludowej) oraz Jakub Zastawny (członek jury, cymbalista i lider międzypokoleniowej Kapeli Zastawnych z Brzostku).

Dodatkowa Nagroda Publiczności powędruje do zespołu, który otrzyma najwięcej głosów w internetowym plebiscycie, prowadzonym na Facebooku RDK do piątku (27 listopada) do godz. 12:00.

Na Facebooku RDK w niedzielę o godz. 16:00 rozpocznie się finałowy przegląd zespołów oraz ogłoszenie wyników. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama