Reklama

Interesująca wędrówka z poznawaniem historii Rzeszowa czeka na tych, którzy w niedzielę (18 września) wezmą udział w historycznej grze miejskiej „Rzeszowskim Szlakiem Konfederatów Barskich”.

Grę organizują Rzeszowski Dom Kultury oraz Rada Osiedla Pobitno. Mogą w niej wziąć udział wszyscy mieszkańcy Rzeszowa, bez względu na wiek.

Celem gry „Rzeszowskim Szlakiem Konfederatów Barskich” jest przedstawienie jej uczestnikom niezwykle ciekawego wątku w dziejach miasta z okresu Konfederacji Barskiej.

Drugi cel to skłonienie uczestników do refleksji nad przyszłym zagospodarowaniem Kopca Konfederatów na osiedlu Pobitno, jak również jego najbliższego otoczenia.

Gra odbędzie się w niedzielę (18 września). Najpierw o godz. 10.30 Kościele pw. św. Józefa Sebastiana Pelczara odbędzie się msza święta.

Pierwszym punktem na szlaku będzie Kościół Garnizonowy w Rzeszowie – dawny Kościół Reformatów, gdzie uczestnicy muszą pojawić się w godzinach 12:00-15:00.

Meta, na którą uczestnicy będą musieli dotrzeć najpóźniej do godziny 17:00, znajduje się w Rzeszowskim Domu Kultury filia „Pobitno” przy ul. Konfederatów Barskich 43 A.

– Uczestników gry czeka interesująca wędrówka z poznawaniem historii Rzeszowa. Otrzymają oni broszury i pamiątkowe stemple, a dla najbardziej wytrwałych przygotowane zostaną upominki – poinformował Daniel Czarnota z RDK.

Na pierwszej stacji rajdu, przy Kościele Garnizonowym, uczestnicy gry otrzymają przewodnik po szlaku. Będzie tam specjalne miejsce na zbieranie okolicznościowych stempli. Na każdej stacji rajdu uczestnik otrzyma jeden stempel. Na szlaku będzie dziesięć stanowisk.

Trasę rajdu uczestnicy mogą pokonać pieszo (szacowany czas – ok. 1,5 godz.) lub rowerem. Jazda rowerem będzie jednak utrudniona na ostatnich stacjach w okolicach Kopca Konfederatów.

Osoby, które najszybciej pokonają cały szlak i zbiorą komplet stempli, otrzymają upominek. Grę miejską zakończy wspólne odśpiewanie „Pieśni Konfederatów Barskich”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.