Zdjęcie: materiały prasowe

W tej „Grze” nic nie jest czarne ani białe, nie ma przegranych ani zwycięzców. Zobaczcie ją w niedzielę (21 kwietnia) w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. 

Sztuka „Gra” to adaptacja scenariusza filmowego holenderskiego reżysera Theo van Gogha, wyreżyserowana przez Norberta Rakowskiego. Swoją premierę miała 9 lutego 2023 roku w warszawskim Garnizonie Sztuki. Na scenie zobaczycie zaskakujący duet aktorski: Julię i Adama Woronowicza.

Doświadczony dziennikarz polityczny i gwiazda reportażu (Woronowicz w roli Pierre’a), zostaje wyznaczony do przeprowadzenia kolejnego wywiadu. Tym razem, zamiast prezydenta czy kongresmana, zmuszony jest rozmawiać́ z młodziutką gwiazdą seriali i filmów młodego pokolenia, celebrytką i artystką (Wieniawa w roli Katji).

Nieoczywista, pełna zaskakujących zwrotów akcji fabuła, zmuszają̨ nas do rewizji oceny sytuacji i postaw bohaterów, których tylko pozornie nic nie łączy. „To starcie dwóch osobowości, które wzbijają się na wyżyny gry, manipulacji, ale też odsłaniania swojego prawdziwego „ja”, by osiągnąć swój cel, a nie poddać się przeciwnikowi” – mówi reżyser.

„Gra to niezwykle atrakcyjny i wyjątkowy tekst, który burzy klisze naszego stereotypowego myślenia: celebrytka – bezmyślna, dziennikarz – autorytet. Różnice społeczne i obyczajowe zacierają się, bo w „Grze” nic nie jest czarne ani białe, nie ma przegranych ani zwycięzców” – zapowiada spektakl agencja „Copa”. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jest za to dialog, który zmusi do refleksji każdego widza. Czy jest wyjście z pułapki stereotypów? Kto tak naprawdę jest słaby, kto silny? Kto z kim tu prowadzi grę? Czy za wieloma maskami kryje się jeszcze prawdziwa twarz?

„To nie jest łatwa sztuka. To nie jest komedia, chociaż są momenty uśmiechu, jest dużo momentów smutku, złości, całej palety barw emocjonalnych. Wreszcie miałam okazję pokazać, co potrafię, wreszcie miałam okazję powiedzieć coś wartościowego” – mówiła w jednym w wywiadów tuż po premierze spektaklu Julia Wieniawa. 

„Sztuka jest rzeczywiście o tym, żeby popatrzeć na człowieka bez takiego stygmatyzowania. Celebryci… To są ludzie z takimi samymi pragnieniami, potrzebami, z wielką samotnością, której doświadczają. Ta winda bardzo wysoko ich wywiozła, a tak na dobrą sprawę, tam nie ma nic” – mówił po premierze spektaklu Adam Woronowicz.

„Grę” będziecie mogli zobaczyć w niedzielę, 21 kwietnia, w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, o godzinach 16:00 i 18:30. Bilety do kupienia na stronie internetowej: copa.pl/rzeszow. Spektakl trwa 90 minut. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama