Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Widowisko muzyczno-malarsko-poetyckie pt. „Norwid współczesnych” będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę (2 września) na scenie przy fontannie multimedialnej w Rzeszowie. 

Organizatorem widowiska jest Rzeszowski Teatr Muzyczny „Olimpia”. Jest ono inspirowane twórczością wielkiego romantyka, najmniej romantycznego i najpóźniej docenionego poety XIX wieku – Cypriana Kamila Norwida.

“Norwid współczesnych” odbędzie się w niedzielę (2 września) o godz. 20:00. W razie deszczu widowisko zostanie przeniesione do sali koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego 83.

Autorką scenariusza widowiska jest Ewa Korczyńska. Na scenie pojawią się sopranistki: Natalia Cieślachowska w roli artystki-malarki i Alicja Płonka jako Duch Marii Kalergis oraz bas baryton Jan Michalak, jako duch księcia Adama Czartoryskiego.

Z kolei Jacek Zawada wcieli się w ducha Norwida. Na scenie pojawi się Mateusz Kwiecień – artysta-malarz oraz zjawy, które zagrają Małgorzata Bieda, Sybilla Kowalik i Karolina Potoczna. W koncercie „zagrają” także obrazy z zasobów Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

W związku z widowiskiem nie odbędą się niedzielne pokazy fontanny multimedialnej o godz. 17:00 i 21:00. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: