Zdjęcie: Pixabay

To będzie rutynowy zabieg. Do rzeszowskiej sieci wodociągowej zostanie wpuszczona zwiększona dawka chloru. Woda może mieć nieprzyjemny zapach. 

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie poinformowało, że w niedzielę, 26 czerwca, zostanie przeprowadzona okresowa dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej miasta oraz miejscowości przyległych, korzystających z wody miejskiej. Rozpocznie się o godz. 5:00 i potrwa do 23:00. 

– To są rutynowe działania, prowadzimy je systematycznie raz w roku – mówi Robert Potoczny, dyrektor w MPWiK. – Dzięki temu woda zachowuje swoje wysokie parametry jakościowe i nie rozwijają się bakterie. 

Zabieg polega na wpuszczeniu do sieci zwiększonej dawki chloru. A ponieważ miejska sieć wodociągowa ma ponad 1 tys. kilometrów, dezynfekcja a następnie płukanie sieci potrwa cały dzień. Na koniec woda zostanie skontrolowana w poszczególnych punktach miasta.

 – Nie jest wskazane picie takiej wody, ale nigdy nie mieliśmy zgłoszeń, że komuś zaszkodziła – dodaje dyrektor Potoczny. 

Żeby zlikwidować zapach chloru wystarczy na chwilę odstawić naczynie z wodą, wtedy zapach się ulotni. Można też przegotować wodę. Zapach chloru może się utrzymywać do następnego dnia. 

(la)

redakcja@rzeszow-new.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama