Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Odsłonięcie obelisku poświęconego Adamowi Kowalskiemu, kapitanowi oświatowemu Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej i Polskich Sił Zbrojnych, będzie głównym punktem festynu patriotyczno-rodzinnego, który w niedzielę (23 września) odbędzie na Lisiej Górze w Rzeszowie. 

Impreza odbędzie się w ramach uroczystości 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Festyn rozpocznie się o godz. 15:00. W jego trakcie usłyszymy pieśni legionowe, żołnierskie i patriotyczne, szczególnie autorstwa Adama Kowalskiego, które wykonają: Orkiestra Wojskowa 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, Sekcja Wokalna 21. BSP, Centrum Sztuki Wokalnej oraz zespół Klang, który w swoim repertuarze ma także pieśni żeglarskie.

Nie zabraknie także  atrakcji dla dzieci – będzie dmuchany plac zabaw, gry, zabawy i  animacje, a także mała gastronomia.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Adam Kowalski, któremu poświęcony jest obelisk, był pochodzącym z Rzeszowa kapitanem oświatowym Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej i Polskich Sił Zbrojnych, legionistą, dziennikarzem, poetą, redaktorem „Żołnierza Polskiego” i „Polski Zbrojnej” oraz autorem wielu pieśni patriotycznych.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama