Fot. Youtube.com / TVP VOD. Na zdjęciu Krystyna Prońko
Reklama

Największe przeboje z repertuaru nieżyjącej już Katarzyny Sobczyk będzie można usłyszeć w niedzielę 12 sierpnia na rzeszowskim Rynku. Odbędzie się wtedy Koncert Finałowy „Był taki ktoś”.

Koncert będzie podsumowaniem trwających od 4 sierpnia w Szkole Podstawowej nr 16 w Rzeszowie oraz w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie XX Międzynarodowych Warsztatów Piosenkarskich ZAKR. Prowadzą je Krystyna Prońko – gwiazda polskiej sceny muzycznej, znana z takich przebojów jak m.in. „Jesteś lekiem na całe zło”, „Deszcz w Cisnej”; Anna Czenczek, dyrektor CSW w Rzeszowie, oraz Marek Hojda, wokalista, kompozytor, producent.

W ramach warsztatów odbędzie się także konkurs na piosenkę premierową, ogłoszony przez Związek Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR w Warszawie. Wezmą w nim udział znani artyści scen polskich, członkowie ZAKR, którzy przygotują premierowe utwory. Na scenie zaśpiewają je uczestnicy XX Międzynarodowych Warsztatów Piosenkarskich ZAKR, a najlepsze wykonania zostaną nagrodzone.

Laureat głównej nagrody zostanie nominowany do udziału w XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. 

Koncert na piosenkę premierową odbędzie się w sobotę (11 sierpnia) o 17:00 w Polskim Radiu Rzeszów (wejście tylko z zaproszeniami). Jury (Krzysztof Dzikowski, Krystyna Prońko, Anna Czenczek, Tomasz Filipczak, Stanisław Klawe, Maciej Gnatowski i Jerzy Mamcarz) wybierze najlepiej wykonaną piosenkę premierową.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Nagrodzone utwory będzie można usłyszeć w niedzielę (12 sierpnia) o 19:00 na rzeszowskim Rynku podczas Koncertu Finałowego „Był taki ktoś”.

Finaliści z towarzyszeniem zespołu muzycznego Roberta Obcowskiego i Krystyny Prońko zaśpiewają utwory premierowe i największe przeboje z repertuaru Katarzyny Sobczyk, zmarłej w 2010 roku wokalistki, autorki takich hitów jak „O mnie się nie martw”, „Nie wiem czy warto”, czy „Trzynastego”. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama